Մոսկվայում շինարարական շուկայում հրդեհի հետեւանքով բոլոր զոհվածները Տաջիկստանի քաղաքացիներ են եղել: Այդ մասին հայտնել են Մոսկվայի իրավապահ մարմիններում:
Հիշեցնենք, որ հրդեհը բռնկվել է ապրիլի 3-ի առավոտյան` Վարշավայի մայրուղու Կաչալովյան շուկայում` պահեստին կից երկհարկանի շենքում:  Հրդեհի հետեւանքով զոհվել են 12 միգրանտ  աշխատողներ:
Նախնական զննումը ցույց է տվել, որ մի շարք մարմինների ինքնության ճանաչման համար անհրաժեշտ կլինի դատաբժշկական փորձաքննություն, քանի որ դրանք խիստ վնասվել են կրակից:
Ըստ նախնական տվյալների`  հրդեհի պատճառ կարող էր դառնալ էլեկտրատաքացման անսարքությունը, կամ էլ կարճ միացումը:
«Ինտերֆաքսը», վկայակոչելով Մոսկվայի իրավապահ մարմինների աղբյուրը, հայտնում է, որ Կաչալովյան շուկայի տարածքում այրված աշխատողները տարհանման նորմալ ուղիներ չեն ունեցել, հրդեհի մարման համար հրշեջներն ստիպված են եղել քանդել պատը: Նրանք ապրել են մետաղյա կիսակառույցում` առանձին ջեռուցմամբ: Ներսում նրանք քնել են ահավոր նեղ պայմաններում` երկշարք տեղադրված երկհարկանի մահճակալներում: Կիսակառույցից դեպի փողոց ուղիղ ելք չի եղել:
Աղբյուրը հայտնել է, որ ըստ մարմինների դիրքի, մի մասը փորձել է փրկվել, սակայն նրանք խեղդվել են այրման արտանետումներից:

Все погибшие в результате пожара на строительном рынке в Москве были граждане Таджикистана. Об этом сообщили в правоохранительных органах Москвы.
Напомним, огонь вспыхнул утром 3 апреля на Качаловском рынке на Варшавском шоссе в двухэтажном здании, примыкающем к ангару. В результате пожара погибли 12 гастарбайтеров.
Предварительный осмотр показал, что для проведения опознания ряда тел понадобится судебно-медицинская экспертиза, так как они сильно повреждены огнем.
По предварительным данным, причиной пожара могла стать неисправность электронагревательного прибора, либо короткое замыкание.
«Интерфакс» со ссылкой на источник в правоохранительных органах Москвы сообщает, что рабочие в сгоревшей на Качаловском рынке пристройке не имели нормальных путей для эвакуации, для тушения пожарным пришлось прорубать стену. Они жили в металлической пристройке, отделанной утеплителем. Внутри они спали в жуткой тесноте, на двухэтажных нарах, установленных в два яруса. Прямого выхода на улицу из пристройки не было.
Источник сообщил, что, судя по положениям тел, некоторые попытались спастись, однако задохнулись продуктами горения.