«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ ԱԺ առաջիկա քառօրյայի առաջին օրվա ընդմիջմանը Վարդան Օսկանյանը պատրաստվում է ասուլիս տալ։ «Եթե 334– ը կտրամադրեն՝ այնտեղ, եթե ոչ՝ միջանցքում, ի՞նչ է եղել որ»,– ասաց նա։
Ասուլիսին Վարդան Օսկանյանն արդեն իսկ կհայտարարի, թե ինչպես է անվանել իր կուսակցությունը։ Ըստ մեր աղբյուրների՝ անունը դեռ չեն որոշել, ցանկանում են, որ այն անպայման մեկ բառանոց լինի, որպեսզի բարեհնչունությունը պահպանվի, հայտարարելու են նաեւ թիմի բուն կորիզը՝ անունները։ Մեկ ամիս հետո «նորածինն» անցկացնելու է համագումար, որից հետո կլուծի գրանցման հարցը։
Ի դեպ, Վարդան Օսկանյանը նախապատրաստվում է բաց գործունեության եւ, ինչպես ինքն է հավատացնում, հրապարակային որեւէ հարցից չի խուսափելու։ Կլինե՞ն այդպիսին նաեւ նրա թիմի անդամները, կերեւա առաջիկայում»:

YEREVAN. – Hraparak daily has learned that MP and former Foreign Minister of Armenia, Vartan Oskanian, is going to give a press conference at the intermission on the first day of the next four-day session at the National Assembly, according to the daily.
“At the [press] conference, Vartan Oskanian will already announce what he has called his [new political] party. According to our sources, they have not yet decided the name; they want it to definitely be one word so that the good sonority is maintained. Also, they will announce the actual core—the names—of the [new political] team. One month later, the ‘newborn’ [political party] will hold a congress, and then resolve the matter of [party] registration.
“Incidentally, Vartan Oskanian is preparing for open activities and, as he assures, he will not evade any public matter. [But] future will show whether his [political] team members likewise will be as such,” Hraparak wrote.