«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Տավուշի եւ Լոռու մարզերում ոսկի եւ այլ թանկարժեք մետաղներ որոնելու մտադրություն ունեցող «Պոլիմետալ Արմենիա» ընկերությունը հիմք չի տեսնում ուսումնասիրություններից եւ հետագայում հանքեր շահագործելու մտքից հրաժարվելու համար: Այս մասին ընկերության հանրային կապերի պատասխանատու Վահրամ Ավագյանն ասաց «ՀԺ»-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան:
«Պոլիմետալ Արմենիա» ընկերությունը պատրաստվում է ոսկի, արծաթ, պղինձ եւ այլ թանկարժեք մետաղներ գտնելու նպատակով հետազոտություն իրականացնել ՀՀ Լոռու մարզի Ալավերդի եւ Շնող, Տավուշի մարզի Կողբ եւ Նոյեմբերյան համայնքների վարչական սահմաններում գտնվող տարածքներում:
Երեկ Change.org կայքում ստորագրահավաք է սկսվել ընդդեմ այդ ուսումնասիրությունների. «Մենք՝ նոյեմբերյանցիներս, դեմ ենք հանքարդյունաբերությանը մեր համայնքի տարածքում, քանի որ համայնքի ապագան տեսնում ենք էկոտուրիզմի զարգացման մեջ»:

Пресс-секретарь украинского полузащитника «Баварии» Анатолия Тимощука Виталий Юрченко опроверг слухи о том, что игрок еще до закрытия трансферного «окна» в России может вернуться в петербургский «Зенит», сообщает ИА REGNUM.
«Заинтересованность в услугах Анатолия есть у нескольких европейских клубов, но так как сейчас трансферное „окно“ открыто только в России, каждый день СМИ „отправляют“ игрока в тот или иной российский клуб, — сообщил Юрченко „Чемпионат.ру“. — На самом деле эта информация о трансферах не соответствует действительности. В данный момент никаких переговоров игрок не ведет».
Напомним, Тимощук перешел в «Баварию» из петербургского «Зенита» прошлым летом за 11 млн евро. Контракт Тимощука с «Баварией» истекает 30 июня 2012 года.