«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ երեկ Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար կազմը հավաքվել, նիստ է արել, քննարկել աշնանը կայանալիք Երեւանի ավագանու հերթական ընտրությունների հարցը: Այսպիսով, տեղեկացանք, որ քննարկման արդյունքում որոշում է կայացվել ընտրություններն անցկացնել սեպտեմբերի 17-ին:
Բացի այդ, ավագանու անդամները քննարկումների արդյունքում եկել են այն եզրակացության, որ մինչեւ սեպտեմբեր եղած ժամանակահատվածը պետք է ակտիվ օգտագործել եւ նախապատրաստվել աշնանը կայանալիք ընտրություններին: Ինչպես հայտնի է, ՔՊ ավագանու ցուցակը գլխավորելու է Տիգրան Ավինյանը, որն այժմ փոխքաղաքապետ է: Սպասվելու են թեժ ընտրություններ, քանի որ արդեն իսկ մեծ թվով կուսակցություններ են ընտրություններին մասնակցելու ցանկության մասին հայտարարել: Թերեւս դա է պատճառը, որ ղեկավար կազմը որոշել է կազմակերպել ավագանու ներկայիս անդամների ակտիվ ներգրավվածությունը հերթական ընտրություններին, եւ այդ պատճառով որոշվել է, որ ավագանու՝ արձակուրդ գնալուց հետո պետք է սկսվեն ակտիվ հանդիպումներ եւ քարոզարշավ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրուցում Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը նշեց, թե նման քննարկում չի եղել, բայց մեր աղբյուրները պնդում են, որ նման քննարկում նեղ շրջանակում եղել է»:

Вчера собрался руководящий состав фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана, который провел совещание и обсудил вопрос очередных выборов Совета старейшин столицы. В результате обсуждения принято решение о проведении выборов 17 сентября. Об этом пишет газета «Жоховурд», ссылаясь на собственные источники.
«Кроме того, в результате обсуждений члены Совета старейшин пришли к выводу о том, что период до сентября следует активно использовать и подготовиться к предстоящим выборам. Как известно, Тигран Авинян, который в настоящее время является заместителем мэра Еревана, возглавит список правящей партии «Гражданский договор» на предстоящих выборах в Совет старейшин. Ожидаются горячие выборы, так как большое количество партий уже заявили о своем желании участвовать в выборах. По этой причине руководство решило организовать активное участие нынешних членов Совета старейшин в очередных выборах, и именно поэтому принято решение о том, что после ухода Совета старейшин в отпуск необходимо начать активные встречи и агитацию.
Руководитель фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Армен Галджян в беседе с нами заявил о том, что такого обсуждения не было, но наши источники утверждают, что подобное обсуждение в узком кругу имело место», - отметил «Жоховурд».