Միջազգային հանրությունը պետք է տեսնի, որ Փաշինյանն իր գործունեությամբ նման է Հիտլերին։ Այս մասին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում կայացած հանդիպման ժամանակ մայիսի 29-ին հայտնել է քաղաքագետ Երվանդ Բոզոյանը։
Նրա խոսքով՝ գործող իշխանությունների քայլերը պարզապես հարված չեն քաղաքական ուժին, այլ փաստացի սպառնալիք են ժողովրդավարությանը։
Բանն այն է, որ Հայաստանի գործող վարչապետը հաճախ կոշտ քննադատությամբ և նույնիսկ սպառնալիքներով է հանդես գալիս ընդդիմության հասցեին։ Հատկապես երեք քաղաքական ուժերի՝ «Ուժեղ Հայաստան» և «Հայաստան» դաշինքների, ինչպես նաև «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նկատմամբ։
«Հայաստանում փորձեր են արվում հաստատելու դիկտատուրա և ստալինյան ռեժիմ», - ասել է Բոզոյանը։
Նա նաև զուգահեռ է անցկացրել 20-րդ դարի 30-ականների հետ, երբ Գերմանիայում իշխանության եկան նացիստները։ Քաղաքագետի կարծիքով՝ Փաշինյանը գրեթե ամեն ինչում նման է Հիտլերին՝ սկսած բնավորությունից մինչև մարդկանց հետ շփվելու կերպը։

Международное сообщество должно увидеть, что Пашинян в своей деятельности подобен Гитлеру. Об этом на встрече с главой партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном в рамках агитационной кампании заявил 29 мая политолог Ерванд Бозоян.
По его словам, действия действующей власти представляют собой не просто удар по политической силе, а фактическую угрозу демократии.
Дело в том, что действующий премьер-министр Армении нередко выступает с жесткой критикой и даже угрозами в адрес оппозиции. Особенно в отношении трех политических сил: блоков «Сильная Армения» и «Армения», а также партии «Процветающая Армения».
«В Армении предпринимаются попытки установления диктатуры и Сталинского режима», - сказал Бозоян.
Он также провел параллель с 30-ми годами 20 века, когда к власти в Германии пришли нацисты. По мнению политолога, Пашинян, практически во всем, похож на Гитлера: начиная с характера и заканчивая манерой общения с людьми.