Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել ր։ Ժամը 08:10-ի սահմաններում «Opel» մակնիշի ավտոմեքենան Մյասնիկյան պողոտայում դեռևս անհայտ հանգամանքներում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, կոտրել հետիոտնի համար նախատեսված ու տեղադրված լուսակիրը և հայտնվել երթևեկելի գոտուց դուրս, հաղորդում է Shamshyan.com–ը։
Վարորդը, ում առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները և օպերատիվորեն ժամանած Երևանի 103 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը, տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
Վթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզում են ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ և հիվանդանոց տեղափոխված վարորդի ինքնությունը։

Сегодня, 2 сентября, в столице произошло крупное ДТП. Около 08:10 автомобиль марки «Opel» на проспекте Мясникяна при пока еще неизвестных обстоятельствах выехал за пределы проезжей части, снес установленный для пешеходов светофор и оказался вне проезжей части, сообщает Shamshyan.com.
Водитель, которому первыми пришли на помощь граждане и оперативно прибывшая дежурная бригада врачей ереванской скорой помощи 103, был доставлен в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич».
По факту аварии в следственном отделе возбуждено уголовное производство, в рамках которого устанавливают личность владельца автомобиля и водителя, доставленного в больницу.