Ռուսական զորքերը ներկայիս առաջխաղացման տեմպերով Դոնեցկի մարզի մնացած մասը կկարողանան գրավել ոչ շուտ, քան 2032 թվականին, եթե ընդհանրապես կարողանան։ Այդ մասին հաղորդում է Պատերազմի ուսումնասիրման ինստիտուտը (ISW)։
«Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կրկին հաստատել է, որ Ռուսաստանը չի ցանկանում գնալ որևէ նշանակալի փոխզիջման՝ Ուկրաինայում պատերազմը դադարեցնելու շուրջ խաղաղ բանակցությունների գործընթացում։
Միևնույն ժամանակ Ռուսաստանը չի հասնում իր նպատակներին ռազմի դաշտում և չի կատարում իր առաջնահերթ խնդիրը՝ մինչև 2026 թվականի վերջը Դոնեցկի մարզի մնացած մասի գրավումը», — նշել են վերլուծաբանները։

Российские войска смогут захватить остальную часть Донецкой области не раньше 2032 года при нынешних темпах продвижения, если вообще смогут. Об этом сообщает Институт изучения войны (ISW).
«Президент России Владимир Путин вновь подтвердил нежелание России идти на какие-либо значимые компромиссы в процессе мирных переговоров по прекращению войны в Украине.
При этом Россия не достигает своих целей на поле боя и не справляется со своей приоритетной задачей — захватом оставшейся части Донецкой области к концу 2026 года», — отметили аналитики.