Նոր Զելանդիայում Forrest Field մասնավոր աերոդրոմի մոտակայքում ուղղաթիռ է ընկել, օդաչուն զոհվել է։ Այս մասին հայտնել է 1news նորությունների պորտալը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել երեքշաբթի օրը՝ տեղական ժամանակով մոտ 17:20-ին, Քրայսթչերչ քաղաքից մոտ 30 կմ դեպի հյուսիս-արևմուտք գտնվող Այերուել բնակավայրի մոտ։ «Ուղղաթիռի օդաչուն, ով օդանավում գտնվող միակ մարդն էր, տեղում մահացել է», — պորտալը մեջբերում է ոստիկանության ներկայացուցիչ Դեն Օվերենդի խոսքերը։
Ուղղաթիռն ընկել է դաշտում՝ աերոդրոմից մի քանի հարյուր մետր հեռավորության վրա։ Իրավապահները շրջափակել են պատահարի վայրը և մտադիր են այն զննել չորեքշաբթի օրը, քանի որ տարածաշրջանում արդեն մթնել է։

Вертолет упал недалеко от частного аэродрома Forrest Field в Новой Зеландии, пилот погиб. Об этом сообщил новостной портал 1news.
Инцидент произошел во вторник около 17:20 по местному времени вблизи местечка Айеруэлл, которое расположено примерно в 30 км к северо-западу от города Крайстчерч. «Пилот вертолета, который был единственным человеком на борту, скончался на месте», - цитирует портал представителя полиции Дэна Оверэнда.
Вертолет упал в поле, в нескольких сотнях метров от аэродрома. Правоохранители огородили место происшествия и намерены обследовать его в среду, поскольку в регионе уже стемнело.