Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ամանորը դիմավորելու է Հայաստանում` իր տանը: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 27-ին, ԱԺ-ում լրագրողների համար կազմակերպված ամանորյա ընդունելության ժամանակ NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նա:
Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Ամանորին կայցելի հարազատներին, ազգականներին, իսկ դեկտեմբերի 31-ին էլ կգնա զորամասեր:
Հարցին` ի՞նչ եք խնդրելու Ձմեռ պապից, թե՞ ձեր բոլոր ցանկությունները Ձյունանուշից են, նա պատասխանեց, որ Ձմեռ պապից խնդրելու է հաշտություն մեր երկրին եւ ժողովրդին, իսկ Ձյունանուշից` սեր եւ միաբանություն:

Председатель Национального Собрания Армении Овик Абраамян встретит Новый год в Армении, у себя дома. Об этом он заявил 27 декабря в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am во время новогоднего приема, организованного в честь журналистов в Национальном Собрании.
Овик Абраамян отметил, что на новогодние праздники посетит родственников и друзей, а 31 декабря побывает в войсковых частях.
В ответ на вопрос о том, о чем он попросит Деда Мороза или же все его желания связаны только со Снегурочкой, он заявил, что у Деда Мороза попросит мира нашей стране и народу, а у Снегурочки – любви и терпения.