«Օդնոկլասսնիկի» սոցիալական կայքում Երեւանի բնակիչ Յուրի Գրիգորյանը 2012թ-ի հոկտեմբերին ծանոթացել է Լոռիի մարզի գյուղերից մեկի անչափահաս բնակչուհի Աննայի հետ եւ որոշ ժամանակ անց նրան բռնությամբ առեւանգել: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Յուրին խաբեությամբ տնից դուրս է կանչել Աննային եւ բռնություն գործադրելով ստիպել է, որ նստի տաքսի ավտոմեքենան, որով էլ նրան տեղափոխել է Երեւան: Ավելի ուշ աղջկա հայրը դիմել է իրավապահներին: Ոստիկանության Թումանյանի բաժինը համագործակցելով ոստիկանության Էրեբունիի բաժնի հետ ճշտել է Յուրի Գրիգորյանի բնակությանը վայրը: Անտեղ հայտնաբերել է անչափահասին, իսկ Յուրի Գրիգորյանի նկատամամբ հայտարարվել է հետախուզում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131 հոդվածի 2-րդ մասի , 4-դ կետի հատկանիշներով: Սույն հոդվածը պատժվում է ազատազրկմամբ 4-8 տարի ժամկետով:
2013թ-ի հունվարի 12-ին Յուրին հայտանաբերվել է Երեւանում եւ բերման է ենթարկվել ոստիկանության Թումանյանի բաժին: Կատարվում է նախաքննություն:

В Армении молодой человек познакомился в соцсети «Одноклассники» с несовершеннолетней жительницей Лорийской области и похитил ее.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, уроженец Еревана Юрий Григорян в октябре 2012 года познакомился в «Одноклассниках» с несовершеннолетней жительницей одного из сел Лорийской области Анной, и спустя некоторое время похитил.
Солгав девушке, Юрий выманил ее из дома, насильно посадил в такси, и отвез ее в Ереван. Немногим позже, отец девушки обратился за помощью в правоохранительные органы. Сотрудники Туманяновского отдела полиции Армении при содействии отделения полиции Эребуни выяснили место жительства похитителя. В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий, сотрудникам Полиции удалось обнаружить Анну, а сам Юрий бросился в бега. Григорян был объявлен в розыск по признаками 4 пункта 2 части 131 статьи УК Армении, которая наказывается лишением свободы сроком на 4-8 лет.
12 января 2013 года молодой похититель был найден в Ереване и подвергся приводу в Туманяновское отделение Полиции. Ведется следствие.