Մեքսիկայում Խաղաղ օվկիանոսից եկած արեւադարձային «Մանուել» եւ Ատլանտյան օվկիանոսից եկած «Ինգրիդ» փոթորիկները 123 մարդու կյանք են խլել: Այս մասին տեղեկացրել է երկրի ներքին գործերի նախարար Միգել Օսորիո Չոնգը:
Հաստատվել է նաեւ 33 վիրավորների եւ 59 000 տարհանվածների մասին լուրը: անհետ կորածների թիվը ճշտելու համար համապատասխան գործողություններ կանցկացվեն, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Այսօրվա դրությամբ 14 նահանգների 312 շրջաններում արտակարգ դրություն է հայտարարվել», - ընդգծել է Չոնգը: Աղետից տուժել է 26 նահանգ:
Մեքսիկային 1 մլրդ դոլարը չի բավականացնի աղետի հետեւանքների վերացման համար. մոտ 240 000 մարդու գույքին եւ կացարաններին լուրջ վնաս է հասցվել, ինչի մասին հայտարարել է երկրի նախագահ Էնրիկե Պենյա Նյետոն:
NEWS.am-ն արդեն հայտնել էր, որ Մեքսիկայում տեղատարափ անձրեւները սողանքներ եւ ջրհեղեղ են առաջացրել՝ խլելով առնվազն 101 մարդու կյանք:

Тропический шторм, пришедший из Тихого океана «Мануэль» и шторм «Ингрид» из Атлантики, стали причиной смерти 123 человек в Мексике, о чем сообщил министр внутренних дел страны Мигель Осорио Чонг.
Глава ВМД страны также подтвердил информацию о 33 раненых, 59 000 эвакуированных, а что касается установления точного числа пропавших без вести граждан Мексики и туристов, то будут проведены соответствующие работы, передает агентство РИА Новости.
«По состоянию на сегодняшний день, в 312 муниципиях 14 штатов объявлено чрезвычайное положение», - подчеркнул Чонг. От стихии пострадали 26 штатов.
Мексике не хватит $1 миллиарда для восстановления последствий после стихии – имуществу и жилью почти 240 000 человек причинен серьезный ущерб, о чем заявил президент Мексики Энрике Пенья Ньето.
Новости Армении - NEWS.am  ранее сообщало, что наводнения и оползни в Мексике, вызванные сильными ливневыми дождями, унесли жизни, по меньшей мере, 101 человека.