Հունաստանում 34-ամյա երաժիշտ եւ հակաֆաշիստ Պավլոս Ֆիսասի հիշատակի համար սեպտեմբերի 25-ին անցկացվող ցույցերի ժամանակ բախվել են ցուցարարները եւ ոստիկանները:
Պավլոս Ֆիսասը սպանվել է հունական «Խրիսի Ավգի» (Ոսկե արշալույս) ուլտրաաջ կուսակցության գրոհայինների կողմից: Աթենքում անցկացվող հակաֆաշիստական ցույցերի ժամանակ մոտ 30 ակտիվիստներ այրվող հեղուկով լի շշեր, քարեր եւ փայտեր են նետել ոստիկանական հատուկ ջոկատայինների ուղղությամբ: Ի պատասխան ոստիկանները կիրառել են արցունքաբեր գազ: Մին չ այդ Աթենքի Սինտագմա կենտրոնական հրապարակում հակաֆաշիստականհանրահավաք եւ համերգ է անցկացվել: Սալոնիկում եւս մոտ 2000 ցուցարարներ հակաֆաշիստական ցույց եւ երթ են անցկացրել՝ փորձելով հասնել  «Խրիսի Ավգիի» տեղական գրասենյակ:
«Խրիսի Ավգիի» կողմից լուրջ իրավախախտումների հայտնաբերման դեպքում պետությունը նեոնացիստական կուսակցությանը կզրկի սուբսիդավորումից, հաղորդում է «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ը, վկայակոչելով հունական կառավարության հայտարարությունը:
«Խրիսի Ավգին», որի անդամները հիանում են Ադոլֆ Հիտլերով, որպես խորհրդանիշ օգտագործում են ոճավորված սվաստիկա եւ միմյանց ողջունում են նացիստական ողջույնով:

Во время манифестации, проводившейся в память о 34-летнем музыканте и антифашисте Павлосе Фиссасе, демонстранты вступили в стычки с сотрудниками правоохранительных органов 25 сентября в Греции.
Павлос Фиссас был убит боевиком греческой ультраправой партии «Хриси Авги» («Золотая заря»).  В ходе антифашистской демонстрации в Афинах около 30 участников акции протеста забросали бутылками с зажигательной смесью, камнями и палками отряды полицейского спецназа, которые заблокировали центральный проспект перед офисом «Хриси Авги». В ответ на подобные действия граждан полиция ответила слезоточивым газом и светошумовыми гранатами. До этого на афинской центральной площади Синтагма состоялся антифашистский митинг и концерт. В Салониках почти 2000 демонстрантов также провели антифашистскую манифестацию, и марши, пытаясь пройти к местному офису «Хриси Авги».
В случае обнаружения серьезных правонарушений со стороны «Хриси Авги», государство лишит неонацистскую партию государственных субсидий на партийные компании, передает ИТАР-ТАСС, ссылаясь на объявление греческого правительства. Также греческое правительство намерено расследовать деятельность неонацистской партии в соответствии с антитеррористическим законом.
«Хриси Авги», члены которой выражают свое восхищение Адольфом Гитлером, используют в качестве эмблемы стилизованную свастику и приветствуют друг друга нацистским салютом.