Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր՝ մայիսի 15-ին, կառավարություն մտավ գլխավոր մուտքով: Այստեղ հավաքվել էին տարբեր խնդիրներով բողոքի ակցիա անցկացնող քաղաքացիներ: Հովիկ Աբրահամյանն ակնհայտորեն եկել էր նրանց հանդիպելու, քանի որ ինքնակամ մոտեցավ նրանց ու խնդրեց ներկայացնել իրենց խնդիրները (ֆոտոռեպորտաժ):
Նա զրուցեց Վարդենիկի բնակիչների հետ, որոնք բողոքում էին ավագ դպրոցի ֆիզկուլտուրայի ուսուցչի հետ ծեծկտռուքի պատճառով 11-րդ դասարանցի 2 աշակերտի 6 ամսվա, եւ մեկ աշակերտի՝ 1 տարվա ազատարկման ենթարկելու առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ: Վարչապետը նրանց բողոքը լսելուց հետո առաջարկեց, որ իրենց փաստաբանի հետ բարձրանան իր մոտ՝ խոստանալով ուսումնասիրել նրանց խնդիրը:
Դրանից հետո վարչապետին մոտեցան Դալմայի այգիների նախկին հողօգտագործողները, բանակում մահացած զինծառայողների ծնողները, իսկ մի տարեց կնոջ, որը վարչապետին աղաչում էր օգնել իրեն, Հովիկ Աբրահամյանը հրահանգեց բարձրացնել իր կաբինետ, որ այնտեղ սպասի իրեն:

Премьер-министр Армении Овик Абрамян 15 мая вошел в здание Правительства через главный вход с явным намерением встретиться с собравшимися гражданами, проводящими акцию протеста по разным причинам. Премьер подошел к ним и попросил представить свои проблемы (фоторепортаж).
Он побеседовал с жителями села Варденик, которые протестовали против решения суда первой инстанции, приговорившего двух учеников 11-го класса к 6 месяцам лишения свободы и одного ученика к 1 году лишения свободы за избиение учителя физкультуры. Выслушав их жалобу, премьер-министр предложил им вместе с адвокатом подняться с ним в здание, пообещав изучить проблему.
После этого к Овику Абрамяну подошли бывшие землепользователи садов Далма, а также родители умерших в армии военнослужащих. Одной пожилой женщине, которая умоляла премьера помочь ей, Абрамян сказал подняться в его кабинет, чтобы там рассмотреть ее проблему.