Մոսկվայի օղակաձեւ ավտոմոբիլային ճանապարհից ոչ հեռու գտնվող Նեկրասովի շրջանում ճանապարհային միջադեպի վերաբերյալ YouTube-ում տեսանյութ է հայտնվել, որտեղ երեւում է, որ վարորդը կոտրել է իրեն հրացանով սպառնացող կովկասցու ավտոմեքենայի դուռը:
Հոլովակին կցված նկարագրությանը համաձայն, վարորդ Դմիտրի Նովիկովը, տեսնելով հետիոտնային անցման նշանը, որը սահմանափակում է տվյալ մասում արագությունը մինչեւ 40կմ/ժ, եւ ֆիքսող տեսախցիկը, սահուն կերպով արագությունը դարձրել է 60 կմ/ժ, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:
«Դա դուր չեկավ ագրեսիվ վարորդին, ով սերտորեն կցված էր իմ բախարգելին: Նրան թվաց, որ ես ինչ-որ բան եմ սովորեցնում: Այնուհետեւ հանեց հրացանը եւ ուղղեց իմ վրա, որից հետո կրակելու սպառնալիքով հարվածեց դեմքիս», - հաղորդում է Նովիկովը:
Ինքը, Նովիկովը, շարժվելով տեղից դիտավորյալ է դիպել վարորդի դռանը: Նշվում է նաեւ, որ զենքի սպառնալիքի մասին դիմումը արդեն գրված է ոստիկանությունում:

На YouTube появилась видеозапись дорожного инцидента в районе Некрасовки, неподалеку от МКАД, на которой видно, что водитель сломал дверь машины кавказца, который угрожал ему оружием.
Согласно описанию, приложенному к ролику, водитель Дмитрий Новиков, увидев перед пешеходным переходом знак, ограничивающий скорость на данном участке до 40 км/ч, и камеру видеофиксации, плавно сбросил скорость до 60 км/ч, передает Gazeta.ru
«Это сильно не понравилось агрессивному водителю, вплотную пристроившемуся к моему бамперу. Он посчитал, что я его чему-то учу. Далее он меня подрезал, достал пистолет и направил на меня, после чего под угрозой применения оружия ударил по лицу», — сообщил Новиков.
Сам Новиков, тронувшись с места, намеренно задел дверь иномарки второго водителя. Отмечается, что заявление в полицию об угрозе оружием уже написано.