ԱՄՆ-ում քաղցկեղով հիվանդ տղան տեսագրություն է պատրաստել իր կուռքին՝ ամերիկացի ֆուտբոլային աստղ Դեյվիդ Քեսենբերինն օգնելու համար, որի մոտ եւս քաղցկեղ է ախտորոշվել։
7-ամյա Ջեյք Դենիելի խոսքով՝ երբ ինքն իմացել է, որ հոնիսի 10-ին Houston Texans թիմի իր սիրելի խաղացողին նույն ախտորոշումն են տվել՝ սպիտակարյունություն, ցանկացել է օգնել;
«Ողջույն Դեյվիդ, իմ անունը Ջեյք Դենիել է, ինձ մոտ քաղցկեղ էին ախտորոշել դեկտեմբերին, մայիսին ավարտել եմ բուժումս», — ասում է Ջեյքը՝ հույս ունենալով, որ իր կուռքը կտեսնի տեսանյութը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»։

Онкобольной ребенок снял видео, чтобы поддержать своего кумира – звезду американского футбола Дэвида Кэссенберри, которому диагностировали рак.
По словам 7-летнего Джейка Дэниэла, когда он узнал о том, что 10 июня этого года его любимому спортсмену из команды Houston Texans поставили тот же самый диагноз – лимфома – он захотел помочь ему.
«Привет, Дэвид! Меня зовут Джейк Дэниэл, у меня диагностировали рак в декабре, а в мае я закончил лечение», — говорит Джейк, надеясь, что его кумир увидит это видео, передает РИА Новости.