Հանրահայտ բուլղարացի ֆուտբոլիստ, «Բարսելոնայի» եւ Բուլղարիայի հավաքականի նախկին խաղացող Խրիստո Ստոիչկովը դեռ մեկ ամիս առաջ մեծ ուրախությամբ ընդունել է Խորեն Հովհաննիսյանի հոբելյանական հանդիպմանը մասնակցելու հրավերը։
«Նա մեծ ֆուտբոլիստ է, որը կերտել է հայկական ֆուտբոլի պատմությունը եւ իր հետքն է թողել համաշխարհային ֆուտբոլի պատմության մեջ։ Ես տեսնում եմ, թե որքան շատ մարդիկ են ցանկացել մասնակցել այդ խաղին։ Բոլորը հիշում են, թե որքան սիրված է նա։ Հիշում եմ նրա հրաժեշտի խաղը, եւ թե ես որքան հուզված էի։ Վստահ եմ, այդ հանդիպումը նույնպես հուզիչ կլինի»,- լրագրողների հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ պատմեց Ստոիչկովը։
Եթե Դուք սիրում եք ֆուտբոլ, ապա ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ  MasterCard UEFA Champions League Քարտը հենց Ձեզ համար է:
MasterCard UEFA Champions League Քարտով կատարված գործառնությունների դիմաց քարտապանը կստանա UEFA ապրանքանիշը կրող պարգևատրում` ընտրելով այն www.uefa.com կայքի օնլայնխանութից` առանց որևէ լրացուցիչ ծախսերի:
Իսկ 2015թ մարտի 9-ից առաջին 1,000 MasterCard UEFA Champions League Քարտապան դարձած հաճախորդները կստանանՉեմպիոնների լիգայի և MasterCard-ի տարբերանշաններով մրցանակներ:
Խոսելով Հայաստանի մասին՝ նա նշեց, որ այն հարուստ պատմությամբ փոքր երկիր է։ «Ես առանձնապես չեմ ճանաչում հայ ֆուտբոլիստներին։ Լավագույնը Հենրիխ Մխիթարյանն է»,- նշեց նա։
NEWS.am-ի թղթակցի հարցին, թե նրա կարծիքով ով է աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը, Ստոիչկովը  հարցով պատասխանեց. «Իսկ ո՞վ է Ձեր կարծիքով»։ Իմ պատասխանին, թե ըստ իս Մեսին, նա հավելեց. «Դե ուրեմն Մեսին»։
Հիշեցնենք, որ Խորեն Հովհաննիսյանի 60-ամյակին նվիրված խաղը կայանալու է մարտի 28-ին Երեւանի Հանրապետական ստադիոնում: Մրցելու են ԽՍՀՄ-ի եւ աշխարհի հավաքականները:

Выдающийся болгарский футболист, бывший игрок «Барселоны» и сборной Болгарии Христо Стоичков с большой радостью принял приглашение принять участие в матче, посвященном 60-летнему юбилею Хорена Оганесяна, еще месяц назад.
«Он большой футболист, создавший историю армянского футбола и оставивший свой след в мировом футболе. Я вижу, как много людей захотели принять участие в этом матче. Все помнят, насколько он любим. Помню свой прощальный матч, насколько я был взволнован. Уверен, что завтрашний матч также пройдет волнительно», - рассказал Стоичков в беседе с журналистами.
Говоря об Армении, он подчеркнул, что это маленькая страна с богатой историей. «Я особо не знаю армянских футболистов. Лучший - Генрих Мхитарян», - отметил он.
На вопрос корреспондента Новости Армении-NEWS.am, кто по его мнению является лучшим футболистом в мире, Стоичков ответил вопросом: «А кто по-вашему?». Получив ответ, что по-моему это Месси, он ответил: «Ну, значит Месси».
Напомним, что товарищеский матч, посвященный 60 летнему юбилею Хорена Оганесяна, состоится 28 марта на Республиканском стадионе. Билеты стоят 500 – 1000 драм.