Հանրահայտ բուլղարացի ֆուտբոլիստ, «Բարսելոնայի» եւ Բուլղարիայի հավաքականի նախկին խաղացող Խրիստո Ստոիչկովը դեռ մեկ ամիս առաջ մեծ ուրախությամբ ընդունել է Խորեն Հովհաննիսյանի հոբելյանական հանդիպմանը մասնակցելու հրավերը։
«Նա մեծ ֆուտբոլիստ է, որը կերտել է հայկական ֆուտբոլի պատմությունը եւ իր հետքն է թողել համաշխարհային ֆուտբոլի պատմության մեջ։ Ես տեսնում եմ, թե որքան շատ մարդիկ են ցանկացել մասնակցել այդ խաղին։ Բոլորը հիշում են, թե որքան սիրված է նա։ Հիշում եմ նրա հրաժեշտի խաղը, եւ թե ես որքան հուզված էի։ Վստահ եմ, այդ հանդիպումը նույնպես հուզիչ կլինի»,- լրագրողների հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ պատմեց Ստոիչկովը։
Եթե Դուք սիրում եք ֆուտբոլ, ապա ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ  MasterCard UEFA Champions League Քարտը հենց Ձեզ համար է:
MasterCard UEFA Champions League Քարտով կատարված գործառնությունների դիմաց քարտապանը կստանա UEFA ապրանքանիշը կրող պարգևատրում` ընտրելով այն www.uefa.com կայքի օնլայնխանութից` առանց որևէ լրացուցիչ ծախսերի:
Իսկ 2015թ մարտի 9-ից առաջին 1,000 MasterCard UEFA Champions League Քարտապան դարձած հաճախորդները կստանանՉեմպիոնների լիգայի և MasterCard-ի տարբերանշաններով մրցանակներ:
Խոսելով Հայաստանի մասին՝ նա նշեց, որ այն հարուստ պատմությամբ փոքր երկիր է։ «Ես առանձնապես չեմ ճանաչում հայ ֆուտբոլիստներին։ Լավագույնը Հենրիխ Մխիթարյանն է»,- նշեց նա։
NEWS.am-ի թղթակցի հարցին, թե նրա կարծիքով ով է աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը, Ստոիչկովը  հարցով պատասխանեց. «Իսկ ո՞վ է Ձեր կարծիքով»։ Իմ պատասխանին, թե ըստ իս Մեսին, նա հավելեց. «Դե ուրեմն Մեսին»։
Հիշեցնենք, որ Խորեն Հովհաննիսյանի 60-ամյակին նվիրված խաղը կայանալու է մարտի 28-ին Երեւանի Հանրապետական ստադիոնում: Մրցելու են ԽՍՀՄ-ի եւ աշխարհի հավաքականները:

By Vera Martirosyan/Vera&Football
YEREVAN. – World famous Bulgarian player Hristo Stoichkov was happy to receive an invitation to a match devoted to Khoren Hovhannisyan a month ago.
“He is a great player who created the history of Armenian football and made contribution to the world football. I see many people willing to participate in this match here. I remember my farewell match, I was very excited. I think tomorrow's match will be also exciting,” he told reporters in Yerevan.
ACBA-CREDITAGRICOLE BANK has prepared a gift for all football fans.  Starting March 9, bank's clients who will obtain  MasterCard UEFA Champions League card will get presents with Champions League and MasterCard logos.  Only the first 1,0 - See more at here
A friendly match devoted to the 60th birth anniversary of Khoren Hovhannisyan, the legendary player of FC Ararat Yerevan (Armenia) and the ex-USSR national squad, will be played between the ex-USSR and world stars’ teams in Yerevan on March 28.
Speaking about Armenia, Stoichkov said it is a small country with rich history. “I do not the names of Armenian players, but the best is Henrikh Mkhitaryan,” he said.
Asked by Armenian News-NEWS.am correspondent to name the world's best player, he asked “And who would you name?” Getting the answer that the best is Messi, the Bulgarian football star said: “Ok, then Messi.”