Գեւորգյանների ընտանիքը ջայլամի ձվերի վրա 132 հայ կաթողիկոսների դիմանկարներն անելով հայտնվել է «Դյուցազնագրքում»:
«Միանգամից երեք ռեկորդ ենք սահմանել: Ոչ մեկի դեպքում խաչը չի կրկնվում, դրանց ներքեւում դիմանկարներն են, դրանցից ներքեւ վերականգնել ենք Հայաստանի 264 եկեղեցի»,- NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Կարապետ Գեւորգյանը:
Գեւորգյանները հպարտությամբ նշում են, որ իրենք առաջինն են ջայլամ ներմուծել Հայաստան: Շինարար Կարապետը 10 տարի առաջ որոշել է մանրանկարիչ դստեր օգնությամբ դրանց ձվերի վրա դիմանկարներ, մանրանկարներ պատկերել:
«Հաշվի առնելով, որ ջայլամի ձուն կյանքի խորհրդանիշ է, իսկ ես շատ էի կապված այդ ամենի հետ, ուզում էի կարեւոր բան անել: Ստեղծել ենք մի բան, որը Հայաստանում ու ամբողջ աշխարհում նորություն է: Մենք սրա նկատմամբ հեղինակային իրավունքներ ունենք»,- ասաց նա:
Ջայլամների ձվերի վրա տարբեր ժամանակների արտիստների, գործարարների, հայտնի մարդկանց դիմանկարներ են՝ այդ թվում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինինը, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ռուսաստանաբնակ հայ գործարար Ռուբեն Վարդանյանը, երգչուհի Ալլա Պուգաչովան։ Հեղինակները դիմանկարները եւ նվիրում են, եւ վաճառում: Ցանկության դեպքում նաեւ պատվերներ են ընդունում՝ արծաթապատ, ոսկեջրած կամ առանց դրանց:
Գեւորգյանների աշխատանքների մի մասը ցուցադրվում է Երեւանի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում այսօր՝ հոկտեմբերի 24-ին բացված «Երևան շոու-2015» ոսկերչական 5-րդ միջազգային եռօրյա ցուցահանդեսին:

The family of Gevorgyans was included in Dzyutsaznagirk (Armenian analogue of the Guinness book of records), having painted the portraits of 132 Armenian catholicoses on ostrich eggs.
“We made 3 records at once. In no case is the cross repeated on the eggs; the lower part of the eggs depicts portraits. And below them, we restored 264 churches of Armenia,” Karapet Gevorgyan told Armenian News – NEWS.am.
The Gevorgyans tell with pride that they were the first to bring ostriches to Armenia. And 10 years ago, builder Karapet decided to draw portraits and miniatures on ostrich  eggs with the help of his painter daughter.
“We created something that exists neither in Armenia nor in the world. We even have a copyright on this,” he said.
The portraits of famous people, including Russian President Vladimir Putin, Armenian Armenian businessman and philantropist Ruben Vardanyan, Alla Pugachova, Mayor of Yerevan Taron Margaryan and others have appeared on ostrich eggs.
Gevorgyans are also taking orders.
Part of the Gevorgyans’ works is currently displayed at the fifth international jewelry exhibition “Yerevan Show 2015.”