Սահմանադրական փոփոխությունների դեմ պայքարող «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի երթի մասնակիցները հասել են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի շենքի մոտ։ Երթի մասնակիցները ԿԸՀ-ից պահանջում են սահմանադրական փոփոխությունների կասեցում, նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի հրաժարականը: (ֆոտոռեպորտաժ)
NEWS.am–ի թղթակիցը հաղորդում է, որ շենքն ամբողջությամբ շրջափակված է վահաններով զինված ոստիկանական մի քանի շարքով։
Նշենք, որ ԿԸՀ–ն երթի կազմակերպիչների իրազեկած երթուղու մեջ նշված չի եղել։ Երթի մեկնարկին ոստիկանությունը զգուշացրել է, որ եթե շեղում լինի իրազեկված երթուղուց, մասնակիցները կենթարկեն վարչական պատասխանատվության:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 1-ին «Նոր Հայաստանի» երթը ուղեկցվել էր երթի մասնակիցների եւ ոստիկանների բախումներով:

YEREVAN. - The participants of the “New Armenia” Public Salvation Front march against constitutional amendments have reached the Central Electoral Commission (CEC) building. They are demanding that the CEC cancel the constitutional amendments, as well as the resignation of President Serzh Sargsyan and CEC President Tigran Mukuchyan. (photos)
The building is completely surrounded by several rows of policemen with shields, as reported by Armenian News - NEWS.am correspondent.
The CEC hadn’t been included in the route of the organizers. At the outset of the march, the police warned that the participants will be subjected to administrative liability in case of deviating form the notified route.