Ամերիկյան Ֆրեզնո քաղաքում (Քալիֆորնիայի նահանգ) ոստիկանները չորս ժամ շարունակ փորձել են բռնել տիրոջից փախած պոնիին: Արժե նշել, որ հետապնդման ընթացքում Ջուլիետա անունով կենդանին միաեղջյուրի կերպարանք ուներ. նա վարդագույն սանձ ուներ եւ դնովի եղջյուր, որն ամրացված էր ճակատին: Այդ մասին ուրբաթ` փետրվարի 26-ին հաղորդում է Lenta-ն` վկայակոչելով The Huffington Post-ին:
Պոնիի տերը լուսանկարիչ Սանդրա Բուսն է, որը երեխաների համար ֆոտոսեսիաներ է անցկացնում: Կնոջ խոսքով, իր ընտանի կենդանին փախել էր տոնից, որտեղ իրենք աշխատում էին չորեքշաբթի փետրվարի 24-ին: Վարորդները խճուղով քառատրոփ արշավող «միաեղջյուրին» նկատել էին արդեն քաղաքից դուրս: Օրինապահները ոստիկանական ուղղաթիռ էին ուղարկել Ջուլիետային փնտրելու, սակայն նրան մի քանի ժամ հաջողվում էր թաքնվել օրինապահ մարմինների աշխատակիցներից:
Ինչպես հայտնել է ոստիկանության ներկայացուցիչ Ջոշուա Մակքոնելը, տեղի ունեցածի հետեւանքով պոնին չի տուժել: Այնուամենայնիվ, նա ասել է, որ դա երջանիկ պատահականություն է, որովհետեւ կենդանուն հեշտորեն կարող էր խփել մոտիկից անցնող որեւէ մեքենա: «Բայց դա արդեն լրիվ այլ պատմություն կլիներ», — եզրակացրել է նա:

В американском городе Фресно (штат Калифорния) полицейские в течение четырех часов пытались поймать сбежавшего от хозяйки пони. Примечательно, что во время погони животное по кличке Джульетта было наряжено в костюм единорога — у него были розовые поводья и накладной рог, закрепленный на лбу. Об этом в пятницу, 26 февраля, сообщает Lenta со ссылкой на The Huffington Post.
Владелица пони — фотограф Сандра Бус, занимающаяся проведением фотосессий для детей. По словам женщины, ее питомица сбежала с детского праздника, на котором они работали, вечером в среду, 24 февраля. Водители заметили галопирующего «единорога» на шоссе уже за пределами города. На поиски Джульетты стражи порядка отправили полицейский вертолет, однако ей несколько часов удавалось скрываться от сотрудников правоохранительных органов.
Как сообщил представитель полиции Джошуа Макконнел, пони в результате произошедшего не пострадал. Тем не менее, он назвал это счастливой случайностью, поскольку животное легко могла сбить одна из проезжающих мимо машин. «Но это была бы уже совсем другая история», — заключил он.