Մենք կկարողանանք ձեւավորված հարաբերություններով նշանակալի ներդրում ունենալ Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ բարիդրացիական կապերի հետագա զարգացման ուղղությամբ: Այդ մասին Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպումից հետո լրագրողներին ասել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին:
«Մենք պատրաստակամություն ենք հայտնել շարունակել կանոնավոր հանդիպումները բարձր մակարդակով եւ նպաստել սերտ համագործակցությունը երկու երկրների տարբեր ոլորտներ ներկայացնող գերատեսչությունների հետ: Վրաստանի համար Հայաստանը հանդիսանում է մի պետություն, որի հետ մեզ կապում են բարիդրացիական դարավոր ավանդույթները, իսկ 2017 թվականը կարեւորվում է նրանով, որ այս տարի նշվում է երկու երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-րդ տարին: Այս ընթացքում մենք կարողացել ենք ամրապնդել երկու ժողովուրդների միջեւ բարեկամական հարաբերությունները եւ կառուցել փոխշահավետ համագործակցություն: Ընթացիկ տարվա ապրիլին Հայաստանում անցկացվելու են խորհրդարանական ընտրություններ եւ մենք համոզված ենք, որ դրանք կանցնեն բարձր մակարդակով՝ միջազգային չափորոշիչներին եւ ժողովրդավարական արժեքներին համապատասխան»,- նշել է Կվիրիկաշվիլին:
Նա հայտնել է, թե հանդիպմանը քննարկել են երկու երկրների միջեւ համագործակցության հիմնական ուղղությունները՝ ինչպես առեւտրատնտեսական ոլորտում առկա վիճակը, այնպես էլ համագործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները: «Քննարկել ենք տրանսպորտի, էներգետիկայի, զբոսաշրջության, մշակույթի եւ այլ ոլորտներին վերաբերող կարեւորագույն հարցեր: Հանդիպմանն առանձնահատուկ անդրադարձել ենք տարածաշրջանում առկա մարտահրավերներին եւ ընդգծել, որ խաղաղության ու կայունության պահպանումն առանձնահատուկ նշանակություն ունեն մեր երկրների զարգացման գործում:
ՀՀ վարչապետն ուներ շատ հետաքրքիր առաջարկներ՝ մեր երկրների միջեւ տարբեր բնագավառներում համատեղ շուկայի ներուժի իրացման ուղղությամբ: Մենք այս հարցում ակտիվորեն աշխատելու պատրաստակամություն հայտնեցինք եւ  խրախուսելու ենք մասնավոր հատվածին, որպեսզի ամբողջությամբ օգտագործեն տարածաշրջանային կոոպերացիայի ներուժը:
Ցանկանում եմ եւս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնել իմ գործընկերոջը Վրաստան այցելելու համար: Կարծում եմ, որ այս պաշտոնական այցը կլինի նոր խթան երկկողմ հարաբերությունների խորացման ուղղությամբ»,- արձանագրել է Կվիրիկաշվիլին:

Thanks to the formed relations, we will be able to significantly contribute to the development of good-neighborly relations between Armenia and Georgia.
Prime Minister of Georgia, Giorgi Kvirikashvili told the aforementioned to journalists after the meeting with his Armenian counterpart Karen Karapetyan in Tbilisi on Thursday.
“We expressed readiness to continue the regular high-level meetings and contribute to the close cooperation between the agencies of our states representing different sectors. For Georgia, Armenia is a state, which we are linked with by centuries-old good-neighborly traditions, while the year 2017 is important in that it marks the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between our states. During this period we have managed to strengthen the friendly relations between our peoples and build a mutually beneficial cooperation. This April Armenia will hold parliamentary elections; we are confident that they will be held at high level and in line with international standards and democratic values,” Kvirikashvili noted.
He also added that the key directions of cooperation between the two states—both the existing situation in the trade and economic sphere and the prospects for the further development of cooperation—were discussed at the meeting. “We discussed important issues related to the sphere of transportation, energy, tourism, culture, etc. At the meeting we particularly referred to the challenges existing in the region and stressed that the maintaining of peace and stability has a special significance in terms of the development of our countries.
The Armenian PM had very interesting proposals on the realization of the potential of the joint market in different spheres of our countries. We expressed readiness to work actively in that direction and encourage the private sector to make full use of the regional cooperation potential.
I would like to once again thank my counterpart for visiting Georgia. I think this official visit will give a new impetus to the deepening of bilateral relations,”Kvirikashvili noted.