Հայաստանում փրկել են  Պետյա անունով տխուր արջին։ International Animal Rescue-ն հաղորդում է, որ  կազմակերպության փրկած բոլոր արջերից Պետյան, երեւի թե, ամենատխուրն էր։
«Փոքրիկ արջին գտել ենք մի մութ պահեստի անկյունում: Նույնիսկ թույլ լուսավորության դեպքում ակնհայտ էր, թե որքան սարսափելի է նրա վիճակն այդ խունացած մորթի տակ։ Դժվար է պատկերացնել, թե ինչպես է խեղճ Պետյան ապրել այդ սարսափելի արհամարհանքի պայմաններում: Կեղտոտ վանդակն ապացուցում էր, որ երկար ժամանակ նրան ոչ ոք ուշադրություն չէր դարձրել եւ հոգ չէր տարել նրա մասին»,-նշված է կազմակերպության կայքում։
Հիմա արջը անվտանգ վայրում է, սակայն դժվար է ասել, թե որքան լուրջ ապրումներ է ունեցել  նա եւ ֆիզիկապես տանջվել ։

В Армении спасли грустного медведя Петра. Как сообщает International Animal Rescue, из всех медведей, которых организация спасала  в Армении до сих пор, Петр,наверное, самый печальный из всех.
«Мы нашли маленького медведя  в углу темного склада. Даже при тусклом освещении, видно было насколько ужасно его состояние под тусклым мехом. Трудно представить, как бедный Питер пережил такое ужасное пренебрежение. Грязная клетка в задней части склада доказала, что долгое время никто не обращал на него внимания и не заботился», - говорится на сайте организации.
В итоге Петра удалось спасти. Сейчас он в безопасности, однако пока сложно сказать насколько серьезно он пострадал эмоционально и физически.