Մայիսի 29-ին Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունեց Ճապոնիայի նորանշանակ դեսպան Ջուն Յամադային՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
Շնորհավորելով Ճապոնիայի դեսպանին նշանակման առթիվ՝ նախարար Մնացականյանը հույս հայտնեց, որ դեսպան Յամադան իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-ճապոնական հարաբերությունների առավել զարգացմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության եւ բարեմաղթանքների համար՝ Ճապոնիայի դեսպան Յամադան շնորհավորեց նախարար Մնացականյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ եւ վստահեցրեց, որ կներդնի առավելագույն ջանքերը՝ հայ-ճապոնական բարեկամական հարաբերությունները որակապես նոր մակարդակի բարձրացնելու ուղղությամբ:
Նախարար Մնացականյանը եւ դեսպան Յամադան արժեւորեցին բարձր մակարդակով շփումների եւ փոխայցելությունների կարեւորությունը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար, մտքեր փոխանակեցին ԱԳՆ-ների միջեւ քաղաքական խորհրդակցությունների անցկացման շուրջ, որոնք լավ հնարավորություն են ընձեռում գնահատելու կատարած աշխատանքները եւ նախանշելու հետագա համագործակցության ուղղությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձ կատարեցին իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը, առեւտրատնտեսական համագործակցության զարգացմանը միտված ծրագրերի իրականացման ընթացքին, միջազգային տարբեր ձեւաչափերում Հայաստան-Ճապոնիա փոխգործակցությանը:

During the meeting, the Japanese Ambassador handed the copy of credentials to Armenian Foreign Minister.
Congratulating the Ambassador on his appointment, Mnatsakanyan expressed hope Mr. Yamada will contribute to the further development of the Armenian-Japanese relations.
The Ambassador, in turn, congratulated Zohrab Mnatsakanyan on his appointment and assured that he would do his best to raise the Armenian-Japanese relations to a qualitatively new level.
The sides highlighted the importance of high-level contacts, the exchange of visits in order to develop bilateral relations, as well as exchanged views on holding consultations between the two countries' foreign ministries.
Japanese Ambassador and Zohrab Mnatsakanyan touched upon the implementation of programs aimed at developing trade and economic cooperation and cooperation within various international organizations.