Համացանցում հրապարակվել է Գյուննութի գերեզմաններ ադրբեջանցիների այցի տեսանյութը։ Այն հրապարակել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Նկարահանված է հայկական դիրքերից, այն դիրքից, որը լիարժեք վերահսկողություն ունի գյուղի ավերակների նկատմամբ»,-գրել է նա Facebook-ի էջում:
Ավելի վաղ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել էր, որ հունիսի 6-ին և 7-ին ադրբեջանական կողմը դիմել է ՀՀ ԶՈւ-երի հրամանատարությանը՝ խնդրելով թույլատրել որոշ քաղաքացիների մոտենալ Գյուննութ ավերակ բնակավայրի հարավային արվարձանի գերեզմանատեղիներ։ Հայկական կողմը, մարդասիրական նորմերից ելնելով, թույլատրել էր։

Обнародовано видео посещения азербайджанскими гражданами находящегося под контролем Армении села Гюннут. Видео опубликовано пресс-секретарем министра обороны Армении Арцруном Ованисяном.
«Снято с армянских позиций. С позиции, с которой осуществляется полный контроль над территорией развалин села», - написал Арцарун Ованисян на своей странице в Facebook.
Ранее сообщалось, что по просьбе азербайджанской стороны ВС Армении разрешили группе граждан посетить кладбище села Гюннут. В Азербайджане это стало поводом для пропаганды и заявлений о «возвращении» территорий на нахиджеванском направлении.