Ես շոուից չեմ վախենում: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 24-ին, ԱԺ-ում ընտրական օրենսգրքի քննարկման ժամանակ նշեց ՀՀԿ ներկայացուցիչ Դավիթ Հարությունյանը՝ անդրադառնալով տեսակետին, որ նախընտրական շրջանում կուսակցությունների միջեւ բանավեճերը բովանդակային առումով արժեք չեն ներկայացնում, ընդամենը շոու են:
«Անկախ նրանից՝ ներկայացված կլինեն կուսակցությունների կողմից կառավարության անդամների թեկնածուներ, թե ոչ, շոուն, ցավոք սրտի, կա: Դա մեր քաղաքական պայքարի տարրերից մեկն է, որքան էլ քննարկենք ու ասենք՝ շոուն լավ բան չի: Չկա երկիր, որտեղ քաղաքականությունը չի ուղեկցվում շոուով»,-ասաց նա:
Դավիթ Հարությունյանը համոզմունք հայտնեց, որ եթե օրենսդրությամբ ամրագրվի, որ կուսակցությունները պետք է ներկայացնեն իրենց ստվերային կառավարության կազմը, այդ շոուն կդառնա փոքր ինչ մասնագիտական.
«Հավատացեք, որ շատ դժվար է մասնագետի դիմաց բերել մի շոումենի, որը կարողանա հանրության աչքերում անգամ շատ մեծ տպավորություն ստեղծել: Անգամ եթե ասի՝ կենսաթոշակները 10 անգամ կավելացնեմ: Դրանք իր դիմաց ոլորտի գիտակ, եւ ես վստահեցնում եմ, որ 10 րոպեի ընթացքում շոումենի փետուրները չեն մնա: Իրականում մենք թերագնահատում ենք մեր հասարակությանը:
Մեր հասարակությունն ունակ է տեսնելու, թե ում ասածի հետեւում կա միտք, իսկ ում ասածի հետեւում՝ ընդամենը օդ»,-իր խոսքն ամփոփեց Դավիթ Հարությունյանը:

«Я не боюсь шоу», -  заявил 24 июля представитель Республиканской партии Армении Давид Арутюнян в ходе обсуждения Избирательного кодекса в Национальном собрании Армении.
По его словам, дискуссии между партиями в предвыборный период не представляют собой ценности в плане содержания и являются лишь шоу.
«Независимо от того, будут ли представлены партиями кандидаты на посты членов правительства или нет, к сожалению, шоу имеет место быть. Это является одним из элементов нашей политической борьбы, сколько бы мы ни говорили, что в шоу нет ничего хорошего. Не существует страны, в которой политика не сопровождалась бы шоу», - сказал он.
Давид Арутюнян уверен, если в законодательстве будет закреплена обязанность партий представлять свой теневой кабинет, шоу стали бы несколько более профессиональными.
«Поверьте, весьма сложно посадить напротив профессионала шоумена, даже если он сумеет произвести впечатление на общественность. Даже если он объявит о десятикратном повышении пенсий. Ведь его оппонентом будет профессионал, и я заверяю, что через 10 минут шоумен будет разбит в пух и прах. На самом деле мы недооцениваем наше общество. Наше общество способно видеть, в чьих словах есть смысл, а чьи слова-всего лишь воздух», - добавил Давид Арутюнян.