Հայաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը փետրվարի 12-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց, որ տեղյակ չէ իշխանությունների եւ ոչ մի կոալիցիոն հուշագրի մասին, որի մասին տեղեկությունները վերջին շրջանում շրջանառվում են լրատվամիջոցներում:
Բալասանյանը նաեւ չցանկացավ պատասխանել լրագրողների այն հարցին, թե ինչու՞ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության այսօրվա համագումարին չի հստակեցրել իր դիրքորոշումը 2013 թվականի նախագահական ընտրությունների վերաբերյալ: «Առանց մեկնաբանությունների»,- ասաց Բալասնայանը եւ շտապեց հեռանալ:
Նշենք, որ վերջին շրջանում լրատվամիջոցներում տեղեկություններ են տարածվել, որ իշխող կոալիցիայի ներսում նոր հուշագրի նախագիծ է դրվել շրջանառության մեջ, որը նախատեսում է համագործակցություն իշխող կուսակցությունների միջեւ 2012 թվականի խորհրդարանական եւ 2013-ի նախագահական ընտրությունների ժամանակ:
Այս տեղեկատվությունը նույնիսկ հաստատել են մի քանի կոալիցիոն գործիչներ, սակայն հետո անհասկանալի պատճառներով հրաժարվել են իրենց խոսքերից:

Вице-спикер парламента Армении (от партии «Процветающая Армения») Самвел Баласанян в беседе с журналистами  сегодня, 12 февраля, заявил о том, что не знает ни о каком коалиционном меморандуме властей, о котором в последнее время так часто рассуждают СМИ.
Баласанян также не пожелал ответить на вопрос журналистов о том, почему на сегодняшнем съезде партия «Процветающая Армения» не уточнила свою позицию относительно президентских выборов 2013 года.  «Без комментариев», - заявил Баласанян и поспешил удалиться.
Отметим, что в последнее время в СМИ муссировалась информация о том, что в обращении находится текст коалиционного меморандума, предусматривающий сотрудничество правящих партий на предстоящих в 2012 и 2013 годах парламентских и президентских выборах. Эту информацию даже подтвердили некоторые коалиционные деятели, однако, потом последние, по непонятным причинам, отказались от своих слов.