Ռեգան Զահերը ավտոմեքենայով երթեւեկում էր Բրեմեր-Բեյ-ի մոտակայքում, երբ ճանապարհին նկատել է իրարանցում: Նա կանգնեցրել է ավտոմեքենան եւ անմիջապես վերցրել հեռախոսը. իր աչքի առաջ զարգանում էր մողեսի ու օձի պայքարը, հաղորդում է Daily Mail-ը:
«Ես հանդիպել եմ բազմաթիվ կենդանիների, սակայն նման բան երբեք չեն տեսել: Սկզբում սողունները պտտվում էին միմյանց շուրջ, այնուհետեւ պայքարի բռնվեցին»,-կիսվել է Ռեգանը տպավորություններով:
Կինը հրապարակել է տեսանյութը համացանցում: Օգտատերերը բանավիճում են՝ ով է ի վերջո հաղթել տարածքի համար այդ պայքարում: Ռեգանի խոսքերով՝ երբ նա հեռանում էր, սողունները դեռեւս պայքարում էին: Սակայն նա համարում է, որ այդ պայքարում հաղթողը մողեսն էր:

Реган Захер ехала на машине неподалеку от местечка Бремер-Бэй, когда заметила на дороге непонятное копошение. Она остановила автомобиль и тут же достала телефон — у нее на глазах разворачивалась схватка между змеей и ящерицей, сообщает «Моя планета»  со ссылкой на Daily Mail.
«Я встречала множество животных, но никогда не видела ничего подобного. Сначала рептилии кружили друг против друга, а затем ринулись в бой», — поделилась впечатлениями Реган.
Женщина выложила видео в интернет. В Сети спорят, кто же все-таки одержал первенство в этой борьбе за территорию. По словам Реган, когда она уезжала, рептилии еще сражались. Но она считает, что в этой битве победила ящерица.