Ազատության հրապարակում այսօր՝ հունիսի 4-ին, հանրահավաք են հրավիրել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցները՝ հանուն արդար դատական համակարգի։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարել է ակտիվիստ Ջիվան Աբրահամյանը։
Հանրահավաքը պետք է տեղի ունենար հունիսի 3-ին, սակայն տեխնիկական պատճառներով այն հետաձգվել է։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 25-ին Ջիվան Աբրահամյանը Ազատության հրապարակում բռնության կոչերով էր հանդես եկել եւ հայտարարել, որ «քարով կցխի Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի գլուխը»,  եթե ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ընդունեն Արցախում։
Ջիվան Աբրահամյանը հաջորդ օրը բերման էր ենթարկվել Ոստիկանության Կենտրոնի բաժին Ազատության հրապարակում սպառնալիքներ հնչեցնելու կասկածանքով։ Ոստիկանությունը մայիսի 26–ից հետաքննություն էր իրականացնում։ Ըստ օրենքի՝ ոստիկանությունը 10 օրվա ընթացքում պետք է որոշեր քրեական գործ հարուցելու կամ հարուցումը մերժելու հարցը։
Ջիվան Աբրահամյանի կողմից հնչեցված սպառնալիքների փաստով քրեական գործի հարուցումը մերժվել է հանցակազմի  բացակայության հիմքով։

Сторонники премьер-министра Армении Никола Пашиняна на Площади Свободы в Ереване 4 июня созвали митинг, во имя справедливой судебной системы. Об этом заявил на своей странице в Facebook активист Дживан Абрамян.
Отметим, что митинг должен был состояться 3 июня, однако по техническим причинам был отложен.  Напомним, что Дживан Абрамян 25 мая на Площади Свободы выступил с призывами о насилии, заявив, что «размозжит голову президента Арцаха Бако Саакяна камнем», если второго президента Армении Роберта Кочаряна примут в Арцахе. На следующий день он был подвергнут приводу в Полицию по подозрению в озвучивании угроз.
По закону, Полиция в течение 10 дней должна была решить возбуждать или не возбуждать уголовное дело по данному факту. Однако, возбуждать уголовное дело  не стали на основании отсутствия состава преступления.