Եթե օրենք է, պետք է լինի բոլորի համար։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 15-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց բալային համակարգի դեմ բողոքող դերասան Գեւորգ Գրիգորյանը։
«Դեմ եմ մի համակարգի, որը չի կարող գոյություն ունենալ մի քանի պարզ պատճառներով։ Նախ օրենքը բոլորի համար չի գործելու։ Ասել եմ ու անընդհատ ասելու եմ՝ եթե քաղաքում կան ռուսական համարներով մեքենաներ, որոնք դուրս են մնում բալային համակարգից, ուրեմն օրենքը բոլորի համար չի։ Երկրորդը՝ մենք չունենք համապատասխան կահավորված քաղաք վարորդների համար, որ մի քանի խախտումներ մարդիկ չուզենալով չանեին։ Ես համաձայն չեմ նաեւ պատժաչափի հետ, օրինակ՝ հարբած կարելի է քշել քաղաքում 2 անգամ, կորցնում ես 8 բալ, բայց առանց համար կարելի է քշել 1 անգամ եւ միանգամից կզրկվես, հիմա ո՞րն է վտանգավոր՝ հարբած քշելը, թե առանց համար քշելը։ Բալերն արդեն վաճառվում են, այսինքն ով գումար ունի, էդ բալը կառնի, ու վերջ»,-նշեց նա։
Դերասանի խոսքով՝ եթե օրենք է, պետք է լինի բոլորի համար․ «Իմ առաջին պահանջն է, որ պայմաններ ստեղծվեն մարդկան համար։ Այն, որ օրենքը բոլորի համար չէ եւ չունենք այն քաղաքը, որ բոլոր կետերը պահպանվեն, դա փաստ է»։

YEREVAN. – If it's a law, it should be for everyone. Actor Gevorg Grigoryan, who is protesting the newly introduced point system for Armenia’s drivers, said this in a conversation with reporters today.
"I am against a system that cannot exist for a few simple reasons," he said. “First, the law will not work for everyone. (...) if there are cars with Russian license plates in the city that are left out of the point system, then the law is not for everyone. Second, we do not have a properly equipped city for drivers so people do not want to make a few [traffic] violations. I also disagree with the fines (...). The points are already being sold; that is, whoever has money will take that point—period. "
According to the actor, if it's a law, it should be for everyone.
"My first demand is that conditions be created for people," he said. "It is a fact that the law is not for everyone, and we do not have the city to keep all the points."