Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է Տավուշի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Երկրի ղեկավարն իր երախտագիտությունն է հայտնել թեմակալ առաջնորդին պատերազմական ծանր այս ժամանակահատվածում Արցախում գտնվելու եւ իր աջակցությունը բերելու համար` ընդգծելով, որ պատմության ընթացքում հայ եկեղեցին միշտ եղել է ժողովրդի եւ իշխանության կողքին, եւ, հատկապես օրհասական պահերին, միասին են հաղթահարել բոլոր դժվարությունները:
Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանը նախագահին է փոխանցել Վեհափառ Հայրապետի օրհնության խոսքը եւ նշել, որ, անկախ ստեղծված իրավիճակից, հավատացած է, որ Աստծո զորությամբ եւ ազգային միասնական ջանքերով կրկին հաջողվելու է դիմագրավել նետված մարտահրավերը եւ պատվով հաղթահարել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված հանցավոր պատերազմի փորձությունը:

President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Haroutyunyan today received the delegation led by leader of the Tavush Diocese of the Armenian Holy Apostolic Church, Bishop Bagrat Galstanyan.
The head of state expressed his gratitude to the diocesan leader for being in and supporting Artsakh during the war and emphasized that the Armenian Church has always stood by the side of the people and authorities throughout history.
Bishop Bagrat Galstanyan transmitted the blessings of the Supreme Patriarch and stated that, irrespective of the situation, he believes that the Armenians will succeed in resisting the challenge with the power of God and through the combined efforts of the nation and overcome the trial of the war unleashed by Azerbaijan with honor.