Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի հետագա գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետը հիշեցրել է, որ հիմնադրամն այն հիմնական գործիքն է, որով պետք է ապահովվեն հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված, հաշմանդամություն ստացած և անհետ ճանաչված մեր զինվորների և նրանց ընտանիքների սոցիալական ապահովության հարցերը: «Մենք այսօր պիտի քննարկենք հիմնադրամի հետագա գործունեության «ճանապարհային քարտեզը» և հասկանանք, թե այստեղ ինչ անելիքներ ունի կառավարությունը, ինչ անելիքներ ունի Կենտրոնական բանկը և ինչպիսի հարցեր են, որոնք մենք պետք է առաջիկայում լուծենք»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի տնօրեն Վարուժան Ավետիքյանը մանրամասն ներկայացրել է «ճանապարհային քարտեզով» նախատեսվող միջոցառումները, որոնք միտված են հիմնադրամ ներգրավվող միջոցների ընդլայնմանը, շահառուների առջև ստանձնված պարտավորությունների արդյունավետ կատարմանը, բարերարների հետ աշխատանքին, կազմակերպչական խնդիրների լուծմանն ու կարգավորմանը: Ներկայացված կետերի շուրջ ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն, հնչեցվել են տարբեր դիտարկումներ և առաջարկություններ:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է շահառուներին արագ և արդյունավետ սպասարկելու նպատակով հիմնադրամի ռեսուրսների ավելացման ուղղությամբ կոնկրետ քայլերի իրականացումը: Այս համատեքստում կառավարության ղեկավարը տվել է կոնկրետ հանձնարարականներ:

Prime Minister Nikol Pashinyan today held a consultation devoted to the future actions of the Servicemen’s Insurance Fund.
The Prime Minister recalled that the Fund is the main tool that will help ensure the social security of Armenian soldiers who died for the homeland, soldiers who became disabled and missing soldiers and their families. “Today we need to consider the ‘roadmap’ for the Fund’s future activities and understand what the government and Central Bank have to do and what issues we need to solve,” Pashinyan stated.
Director of the Servicemen’s Insurance Fund Varuzhan Avetikyan thoroughly presented the actions envisaged under the ‘roadmap’ that are targeted at expansion of the Fund’s resources, effective fulfillment of the obligations assumed before beneficiaries, the work with benefactors and the solutions to organizational issues.
Summing up, Prime Minister Pashinyan attached importance to the implementation of concrete actions to increase the Fund’s resources to serve the beneficiaries rapidly and effectively and, in this context, gave specific assignments.