Ազգային ժողովի շենքի մոտ մեկնարկել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող՝ Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքը (ֆոտոռեպորտաժ)։
Հիշեցնենք, որ այսօր էլ քաղաքացիներն անհնազանդության ակցիաներ էին արել՝ փակելով Մյասնիկյան պողոտան։ Երեւանում տեղի են ունեցել նաեւ իրազեկման ակցիաներ։ Դրանից հետո քաղաքի տարբեր հատվածներից քաղաքացիները երթով եկել են Ազգային ժողով։
Քաղաքացիները կարմիր քարտեր են իրենց հետ բերել, որոնք ցույց են տալիս Նիկոլ Փաշինյանին։
Նշենք, որ Երեւանում հորդառատ անձրեւ է տեղում։
Հանրահավաքի մեկնարկից ժամեր առաջ արդեն ոստիկանությունը մեծ ուժեր էր կուտակել Ազգային ժողովի շենքի մոտ, շենքն, ըստ էության, շրջափակված է ոստիկանական շարքերով։

The Movement for Homeland Salvation has launched its rally demanding the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan near the National Assembly (PHOTOS).
Today citizens continued to carry out acts of civil disobedience by shutting down Myasnikyan Avenue. Citizens also held awareness-raising demonstrations in Yerevan, after which they marched towards the National Assembly.
Police had lined up a large number of troops near the National Assembly hours before the rally. The building is surrounded by police officers.