Xiaomi-ի Redmi դուստր ընկերությունը մտադիր է գեյմերների համար էժան սմարթֆոն թողարկել: Այս մասին Weibo-ում իր օգտահաշվում հայտարարել է ընկերության թոփ մենեջեր Լու Վեյբինը, հաղորդում է Lenta-ն:
Նրա խոսքով՝ 2021 թվականին Redmi-ն մտադիր է կենտրոնանալ կիբերսպորտի վրա: Այդ պատճառով ընկերությունը կթողարկի ֆլագմանական սմարթֆոն, որը նախատեսված է հատուկ գեյմերների համար: Նա նկատել է, որ դա կլինի առաջին նման դեվայսը բրենդի շարքում:
Ընկերության ներկայացուցիչը չի բացահայտել ապագա սարքի բնութագրերը, սակայն նշել է, որ նոր դեվայսը կթողարկվի Dimensity 1200 ֆլագմանական չիպով: Թայվանյան ընկերության պրոցեսորը կազմված է 6 նանոմետր տեխպրոցեսից, Cortex-A78 եւ Cortex-A55 8 միջուկից, 9-միջուկային Mali-G77գրաֆիկական արագացուցիչից: Չիպն աջակցում է 5G եւ աշխատանք նեյրոցանցերի հետ:

Xiaomi subsidiary Redmi has planned to release a smartphone for games, the top manager of the company Lu Weibing noted.
According to Weibing, Redmi intends to focus on esports in 2021. The company will release a flagship smartphone aimed specifically at gamers. The Redmi noted that this will be the first such device in the brand's lineup.
The company representative did not disclose the details of the smartphone but noted that it will be released with the flagship Dimensity 1200 chip. The processor from the Taiwanese company MediaTek is made according to six-nanometer process technology, consists of eight Cortex-A78 and Cortex-A55 cores, and has a nine-core Mali-G77 graphics accelerator. The chip supports 5G and works with neural networks.