Իմ դիրքորոշումը հետեւյալն է. չի կարող միջանցք տրամադրվել Ադրբեջանին եւ ուժով որեւէ երկիր, մեր թշնամի երկիր Ադրբեջանը չի կարող ստանալ այդ միջանցքը: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 17-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը:
«Սա արդեն կվերածվի լայնածավալ պատերազմի եւ Հայաստանն ու մեր ժողովուրդը չի հանդուրժելու ոտնձգություն մեր երկրի նկատմամբ: Հիմա փորձում են հրադադարի հասնել եւ առաջ գնալ խաղաղ ճանապարհով: Եթե թշնամական ոտնձգությունները շարունակվեն, սա չի հանդուրժվելու, որեւէ մեկը չի հանդուրժելու ՀՀ տարածքի վրա հարձակում: Մեր համբերությունն էլ սահման ունի: Անկախ ամեն ինչից, ռազմական առավելությունից եւ այլն, Սյունիքում որեւէ հաջողության թշնամին չի կարող այլեւս հասնել»,-ասաց նա:
Հարցին, թե արդյոք Ադրբեջանի այ քայլը պայմանավորված էր հենց միջանցք ստանալու ցանկությամբ, պատգամավորը պատասխանեց. «Չեմ կարող ասել, թե Ադրբեջանի այս ոտնձգությունն ինչով էր պայմանավորված, բայց այո, տարբերակներից մեկը միջանցքը կարող էր լինել»:
Դիտարկմանը, որ ՔՊ-ական պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը երեկ նշում էր 15 զոհի մասին, իսկ ՊՆ-ն՝ ընդամենը մեկ զոհի մասին, ԱրմենԽաչատրյանն ասաց. «Պատերազմական իրավիճակ է, կապ է կորել, մարդկանց հետ ճշտումների խնդիր կա: Ես հենց այս պահին որեւէ թիվ չեմ կարող հնչեցնել, քանի որ 100 տոկոսով  չեմ ճշտել, հատկապես զոհերի հետ կապված:
Այո, դիրքեր կան, որ հետ ենք վերցրել, բայց այս պահին որտեղ ինչ ենք վերցրել, որտեղ ինչ վիճակ է, ինչ ուժեր են կենտրոնացված, չեմ կարծում նպատակահարմար հրապարակելու»:

My stance is the following: a corridor can’t be provided to Azerbaijan, and no country, including our enemy country Azerbaijan, can receive that corridor by force. This is what deputy of the “Civil Contract” faction of the National Assembly of Armenia Armen Khachatryan told reporters in parliament today.
“This will turn into a large-scale war, and Armenia and our people won’t tolerate encroachment on our country. Now they are trying to achieve ceasefire and move forward peacefully. If the hostile encroachments continue, there will be zero tolerance. The enemy can’t achieve any success in Syunik Province, regardless of military advantage,” he said.
Asked if Azerbaijan’s action was conditioned by the desire to receive the corridor, the deputy said he couldn’t say why Azerbaijan took this action, but added that the corridor could be one of the options.
When told that deputy of the “Civil Contract” faction Eduard Aghajanyan stated that there were 15 casualties yesterday and the Ministry of Defense reported only one casualty, Khachatryan said there is no communication with other soldiers and failed to state a figure since he hadn’t verified the number 100%.