Մինչեւ հունվարի 30-ը Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի  նախագահն է, եւ մինչ այդ որեւէ թեկնածուի հարց քննարկելը էլ ոչ կոռեկտ եմ համարում: Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 28-ին, «Եռաբլուր» պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Հանրապետություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Զ. Սարգսյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ ՀՀ նախագահի թեկնածուների շարքում իր անունը եւս շրջանառվում է:
Հարցին, թե արդյոք իրեն նման առաջարկ եղել է, եւ եթե լիներ, ինչպես կարձագանքեր, նա պատասխանեց. «Չեղած առաջարկները իմ տարիքում քննարկելը կամ դրանց պատասխանելը կոռեկտ չի, նույնիսկ անհարմար է: Իհարկե չի եղել նման քննարկում»:

Армен Саркисян является президентом Армении до 30 января текущего года, и я, до этого периода, считаю некорректным обсуждать какую-либо кандидатуру. Об этом на воинском кладбище «Ераблур» в беседе с журналистами заявил 28 января глава партии «Республика» Арам Саркисян, комментируя информацию о том, что его имя также циркулирует в списке кандидатов на пост президента Армении.
На вопрос, поступало ли ему подобное предложение и если да, то что бы он на это ответил, Саркисян поспешил дать отрицательный ответ.
«Обсуждать или отвечать на несуществующие предложения в моем возрасте некорректно, и даже неудобно. Конечно, подобных обсуждений не было», - заверил политик.