Արցախյան 44-օրյա պատերազմի «խզված ձայնով» տղան՝ Մնացական Ավետիսյանը, ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել և կից գրառում արել․
«Միանում եմ: Արցախի պետականությունը և մեր հայրենակիցների՝ պատմական հայրենիքում ապրելու, արարելու իրավունքը բացարձակ արժեքներ են:
Կոչ եմ անում երիտասարդներին միանալ՝ մոբիլիզացնելու գաղափարները, տեր կանգնելու մեր հայրենիքին: Սպասում ենք 19:30-ին Ազատության հրապարակում»։
Տեսանյութում Մնացական Ավետիսյանը նշում է, որ գնացել է Ազատության հրապարակ՝ սատարելու և իր զորակցությունը հայտնելու հաջակցություն այն գաղափարների, որոնց համար տղաները սկսել են հացադուլ։
«Նվերի և Արթուր հետ մարտական զինակից ընկերներ ենք, շատ կարևոր է, որ նրանք, ովքեր անկախության սերունդ են, ապրել են անկախության տարիներին, գտնվեն այստեղ՝ տղաներ կողքին և ձևավորեն մի կարևոր ուժ, որը հետագայում հստակ կարտահայտի արժեքների մասին իր պատկերացումները», ասաց նա։

Присоединяюсь! Об этом написал на своей странице в «Facebook» участник 44-дневной карабахской войны Мнацакан Аветисян, запомнившийся всем своим охрипшим голосом на поле боя.
«Государственность Карабаха, право наших соотечественников жить и созидать на исторической родине являются безусловными ценностями.
Призываю молодежь присоединиться, мобилизовать идеи, встать на защиту нашей Родины. Ждем в 19:30 на Площади Свободы».
Аветисян также обнародовал видеоматериал, в котором он рассказывает о том, что посетил Площадь Свободы, чтобы поддержать те идеи, ради которых ребята объявили голодовку. «С Нвером и Артуром мы боевые друзья. Очень важно, чтобы те, которые относятся к поколению независимости, жили в годы независимости, были здесь – рядом с парнями, чтобы сформировать важную силу, которая потом четко выразит свои представления о ценностях», - сказал он.