Ռուս խաղաղապահներն Արցախից Հայաստան են տարհանել ՌԴ ավելի քան 60 քաղաքացու։ Ռուս խաղաղապահների թելեգրամյան ալիքի հաղորդագրության համաձայն՝ «հունվարի 17-ին ադրբեջանական կողմի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում իրականացվել է Ամանորյա տոներին Լեռնային Ղարաբաղ ժամանած ՌԴ քաղաքացիների տարհանում Հայաստանի տարածք»։ «Ընդամենը 63 մարդ, այդ թվում՝ 14 երեխա»,-նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշենք, որ արդեն 37 օր է՝ Ադրբեջանը կեղծ բնապահպանների միջոցով փակում է Արցախը Հայաստանին ու աշխարհին կապող Լաչինի միջանցքը։

Russian peacekeepers evacuated more than 60 Russian citizens from Artsakh to Armenia. According to the Russian peacekeepers' Telegram channel, "within the framework of the agreements reached with the Azerbaijani side, Russian citizens who arrived in Nagorno-Karabakh for the New Year holidays were evacuated to the territory of Armenia on January 17." "A total of 63 people, including 14 children," the report said.
Azerbaijan has been blocking the Lachin corridor linking Artsakh with Armenia and the world through pseudo-environmentalists for 37 days.