Ռուս խաղաղապահներն Արցախից Հայաստան են տարհանել ՌԴ ավելի քան 60 քաղաքացու։ Ռուս խաղաղապահների թելեգրամյան ալիքի հաղորդագրության համաձայն՝ «հունվարի 17-ին ադրբեջանական կողմի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում իրականացվել է Ամանորյա տոներին Լեռնային Ղարաբաղ ժամանած ՌԴ քաղաքացիների տարհանում Հայաստանի տարածք»։ «Ընդամենը 63 մարդ, այդ թվում՝ 14 երեխա»,-նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշենք, որ արդեն 37 օր է՝ Ադրբեջանը կեղծ բնապահպանների միջոցով փակում է Արցախը Հայաստանին ու աշխարհին կապող Լաչինի միջանցքը։

Российские миротворцы эвакуировали из Арцаха в Армению более 60 граждан РФ. Согласно сообщению Телеграм-канала российских миротворцев,  «в рамках достигнутых с азербайджанской стороной договоренностей 17 января была осуществлена эвакуация  на территорию Армении граждан РФ, прибывших на Новогодние праздники в Нагорный Карабах». «Всего 63 человека, в том числе 14 детей», - отмечается в сообщении.
Отметим, что уже 37 дней Азербайджан посредством псевдо-экологов перекрывает Лачинский коридор, связывающий Арцах с Арменией и миром.