Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ, հնչել են Հայաստանի Հանրապետության և Ֆրանսիայի Հանրապետության պետական օրհներգերը:
Դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի են ունեցել քննարկումներ` կապված 2022 թ. սեպտեմբերի 27-ին Փարիզում կայացած հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ներկայիս ընթացքի շուրջ:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպման ավարտին շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուին՝ Ֆրանսիայի Հանրապետություն աշխատանքային հագեցած այցի և ջերմ ընդունելության համար:

RA Minister of Defence Suren Papikyan, in the course of his visit to France, had a meeting with French Minister for the Armed Forces, Sébastien Lecornu. The meeting was attended by the Ambassador of Armenia to France Hasmik Tolmajyan as well. This is reported by the Armenian Ministry of Defense.
A ceremonial welcoming of the head of the Defence Agency of the Republic of Armenia took place with the participation of a military band and an honor guard, the national anthems of the Republic of Armenia and the Republic of France were played.
The welcoming ceremony was followed by discussions on the current status of implementation of the arrangements arrived at during the meeting in Paris on September 27 last year.
Regional security issues were discussed as well. At the end of the meeting, Defence Minister Suren Papikyan expressed his gratitude to French Minister for the Armed Forces, Sébastien Lecornu for the eventful working visit to the French Republic and warm welcoming.