Բրբանքի քաղաքապետ Կոնստանտին Էնթոնին հանդիպել է Արցախի ապաշրջափակման հարցով բողոքի ցույց անցկացնող ամերիկահայերին:
Քաղաքապետն ասաց, որ ինքն էլ մտահոգված է Արցախի հարցով և մտահոգված ու հիասթափված է, որ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ռազմական օգնություն է ուղարկում Ադրբեջանին:
Նշենք, որ արդեն արդեն 3 օր է՝ ամերիկահայերը բողոքի իրենց ձայնն են բարձրացնում ի պաշտպանություն Արցախի: Նրանք կոչ են անում միջազգային հանրությանը կոշտ արձագանք տալ Ադրբեջանի գործողություններին:
Արդեն 8 ամիս է՝ Ադրբեջանը ապօրինի կերպով փակել է Արցախը Հայաստանին եւ աշխարհին կապող Լաչինի միջանցքը: Արցախը լիակատար շրջափակման մեջ է 2 ամիս: Շրջափակման հետեւանքով Արցախում հումանիտար ճգնաժամը օր օրի խորանում է, դեղորայքից մինչեւ սնունդ Արցախն այլեւս չի ստանում:

Мэр города Бербанк округа Лос-Анджелес Константин Энтони встретился с американскими армянами, протестующими против блокады Арцаха.
Как заявил Энтони, он и сам обеспокоен вопросом Арцаха и разочарован тем, что президент США Джо Байден направляет Азербайджану военную помощь.
Отметим, что уже третий день американские армяне протестуют, пытаясь поддержать Нагорный Карабах. Они призывают международное сообщество жестко отреагировать на действия Азербайджана.
Напомним, что уже 8 месяцев Карабах находится в блокаде. Азербайджанцы при полном бездействии российского миротворческого контингента перекрыли Лачинский коридор – единственную дорогу, соединяющую Карабах с Арменией.