Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի անցակետից առեւանգված Վագիֆ Խաչատրյանի դուստրը` Վերա Խաչատրյանը, Սյունիք այցելած Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյին խնդրեց վերադարձնել հորը Բաքվից։
«Մեկ ամսից ավելի է՝ հայրս կապ չի հաստատում մեզ հետ։ Ընտանիքս Արցախում է, միայն ես եմ Հայաստանում։ Լիահույս ենք, որ կօգնեք մեզ վերադարձնել նրան Բաքվից, քանի որ հայրս անմեղ է։ Նրա համար ամեն վայրկյանը ճակատագրական է»,– ասաց Վերա Խաչատրյանը։
Դրանից հետո Իդալգոն գրկեց Խաչատրյանի դստերը եւ նշեց, որ կփորձի Ֆրանսիայում որևէ քայլ ձեռնարկել այդ մասով։

Дочь похищенного азербайджанцами с незаконно установленного КПП в Лачинском коридоре Вагифа Хачатряна Вера Хачатрян попросила мэра Парижа Анн Идальго, посетившую Сюникскую область Армении, вернуть ее отца из Баку.
«Мой отец больше месяца не выходит на связь с нами. Моя семья в Арцахе, только я в Армении. Мы надеемся, что вы поможете нам вернуть отца из Баку, поскольку он невиновен. Для него каждая секунда судьбоносная», - заявила Вера Хачатрян.
После этих слов Идальго обняла женщину, отметив, что во Франции она попытается предпринять шаги в этом направлении.