Բռնցքամարտի աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը մտադիր է հանդես գալ առանց կանոնների մարտերում: Այդ մասին ասել է հենց Վիկ Դարչինյանը իր ասուլիսում` թեթեւ քաշային կարգում WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Անսելմո Մորենոյի հետ մրցամարտի նախօրեին, հաղորդում է The Australian-ը:
Եթե թեթեւ քաշային կարգում IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը հաղթի Մորենոյին եւ դառնա նաեւ WBC վարկածով աշխարհի չեմպիոն, ապա, ըստ Դարչինյանի պրոմոթոր Գարի Շոուի, նա կավարտի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում իր կարիերան եւ լիարժեք կզբաղվի առանց կանոնների մարտով:
Արդեն ասուլիսից հետքո Դարչինյանը պարզաբանել է, որ թեեւ մտադիր է ուժերը փորձել առանց կանոնների մրացամարտում, սակայն բռնցքամարտից հեռանալ նույնպես չի պատրաստվում եւ կշարունակի հանդես գալ երկու մարզաձեւում էլ: «Առանց կանոնների մարտի կմասնակցեմ արդեն հաջորդ տարի»,- ասել է Դարչինյանը: «Ֆիզիկապես ես շատ ուժեղ եմ, եւ կցանականայի բոլորին ցույց տալ, թե որքան լավ եմ հանդես գալիս առանց կանոնների մրցամարտում»,-ավելացրել է նա:
Ինչ վերաբերում է Մորենոյի հետ վաղը կայանալիք մարտին, ապա Դարչինյանը խոստացել է «նոկաուտի ենթարկել նրան»:
Պարբերականը նշում է, որ 35-ամյա Դարչինյանը պրոֆեսիոնալ ռինգում իր 37 հաղթնակներից 27-ն ավարտել է նոկաուտով:

World Boxing champion Vic Darchinyan is planning to jump from the boxing ring into the mixed martial arts cage. Vic Darchinyan himself announced that during his press conference which took place on the eve of his bantamweight match against WBA Anslemo Moreno in California, The Australian informs.
According to Darchinyan’s promoter Gary Shaw if the world IBO champion of the flyweight and superflyweight categories Darchinyan were to win against Moreno and hold the WBC title as well, he will finish his career in professional boxing and will head for MMA full time.
Darchinyan himself informed after the press conference that even if he is going to try himself in MMA he is not planning to quit boxing and will fight in both sports.
“I will participate in MMA next year 100 percent. Physically I’m very strong and I want to prove how strong I can be in MMA,” Darchinyan said.
Concerning tomorrow’s match against Moreno Darchinyan promised to ‘destroy him and knock him out’.
As the paper informs 35-year-old Vic Darchinyan is known for his ‘killer instincts and powerful blows due to which he ended 27 of his 37 victories with knock outs’. MMA include boxing, wrestling, karate, judo, muay Thai and Brazilian jiujitsu.