Գյումրի քաղաքի Վարդանանց հրապարակում մեկնարկել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի հարաբերություններին նվիրված «Երաժշտական կամուրջ» խորագրով տոնական համերգը։
Միջոցառմանը ներկա են պետական այցով Հայաստան ժամանած Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը և հանրապետության այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։
Համերգը սկսվել է Ֆրանսիայի օրհներգով՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի (գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ) և Հայաստանի Հովհաննես Չեքիջյանի անվան ազգային ակադեմիական երգչախմբի կատարմամբ։

На площади Вардананц в городе Гюмри стартовал праздничный концерт, посвящённый отношениям Армении и Франции, под названием «Музыкальный мост».
Мероприятие посетили прибывший в Армению с государственным визитом президент Франции Эммануэль Макрон, премьер-министр Армении Никол Пашинян, президент Ваагн Хачатурян и другие высокопоставленные лица республики.
Концерт начался с гимна Франции в исполнении Государственного симфонического оркестра Армении под руководством главного дирижера Сергея Смбатяна и Национального академического хора Армении имени Ованнеса Чекиджяна.