Ամերիկյան Մոնտանա նահանգի գլխավոր հեռուստաընկերություններից մեկի եթերով հայտնել են, որ կենդանի մեռյալները դուրս են եկել գերեզմաններից:
Բնակչությունը խուճապի է մատնվել: Փետրվարի 11-ի երեկոյան KRTV-ի հեռուստաշոուն ընդհատվել է, թե իբր «կենդանի մեռյալները դուրս են եկել գերեզմաններից եւ հարձակվում են ողջերի վրա:
Ցածր, թավ ձայնն այդ մասին հայտարարել է հեռարձակմանը զուգահեռ: Անհայտ մեկնաբանը մարդկանց խորհուրդ է տվել չմոտենալ զոմբիներին եւ փորձել կանգնեցնել նրանց, դրանով կզբաղվեն  դրանց էպիկենտրոն  մեկնող հատուկ ուժերը, հայտնում է International Business Times-ը:
Հեռուստադիտողները խուճապի են մատնվել եւ սկսել զանգահարել ոստիկանություն: Լրագրողները ստիպված հայտարարություն են հրապարակել այն մասին, որ իրենց ալիքը ենթարկվել է հաքերների հարձակման, ինչի հետեւանքով եթերում ապատեղեկատվություն է հայտնվել, հաղորդում է vesti.ru-ն:
Որոշ լրագրողներ զոմբիների մասին կատակը կապում են Walking Dead (Կենդանի մեռյալներ) հայտնի հեռուստասերիալի էկրաններ վերադառնալու հետ, որի վարկանիշը բարձր է եղել նույնիսկ այն ժամանակ, երբ ամբողջ երկիրը դիտում էր Grammy մրցանակաբաշխությունը:

По одному из главных каналов американского штата Монтана сообщили о том, что живые мертвецы восстали из могил. Население запаниковало.
Вечером 11 февраля телешоу, которое шло на телеканале KRTV, вещающего на центральный район Монтаны, было перекрыто сообщением о том, что «живые мертвецы восстали из могил и начали нападать на живых». Низкий, глубокий голос заявил об этом прямо поверх трансляции. Неизвестный комментатор рекомендовал людям не приближаться к зомби и не пытаться их остановить – этим займется подкрепление, которое, по его словам, уже выехало в эпицентр скопления нечисти, сообщает International Business Times.
Зрители, смотревшие передачу, запаниковали и начали звонить в полицию. Спохватившиеся журналисты были вынуждены опубликовать официальное заявление о том, что их канал подвергся хакерской атаке, в результате чего в эфир пошла дезинформация, передает «Вести.Ру».
Некоторые журналисты связывают шутку о зомби с возвращением на телеэкраны популярного телесериала Walking Dead (Живые мертвецы), чьи рейтинги держались на высоте даже в тот вечер, когда вся страна смотрела церемонию вручения премии Grammy.