Չելյաբինսկի մարզում երկնաքարի ընկնելու հետեւանքով տուժածների թիվը հասել է 150-ի, հայտնել է Ռուսաստանի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Ոստիկանները տիեզերական մարմնի բեկորների անկման վայրերը պարզելու աշխատանք են իրականացնում, հայտնում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
«Ռոսբալտը» հայտնում է, որ երկնաքարային անձրեւի հետեւանքների եւ դրանց վերացման աշխատանքների դիտարկմանը միացել է ավելի քան 20 հազար մարդ եւ երեք օդանավ: Օդային հետախուզում է անցկացվում: Լրացուցիչ ավիացիան բարձր պատրաստականության վիճակի է բերվել:
Dni.ru-ն գրում է, որ, ծանր վնասվածքներ ոչ ոք չունի: Նաեւ հաղորդվում է, որ եւս երկու բեկոր կարող են ընկնել:
Ավելի վաղ ՌԴ ՆԳՆ-ն հայտնել էր երկնաքարի անկումից առաջացած ալիքի հետեւանքով ցինկի գործարանի տանիքի փլուզման մասին:
Նախնական գնահատականով՝ Ուրալի տարածքում երկնաքար է ընկել, որը մասնակի այրվել էր մթնոլորտի ստորին շերտերում: ՆԳՆ տվյալով՝ երկնաքարը Սատկա քաղաքից 80 կմ հեռավորության վրա էր ընկել: Քաղաքի, ինչպես եւ  Չելյաբինսկի շատ տների պատուհանների ապակիները փշրվել էին: Երկնային մարմինն  արդեն գտնվել է:

До 150 возросло число пострадавших от падения обломков метеорита в Челябинской области, сообщил представитель пресс-центра МВД России. «По мере обращения граждан увеличивается число пострадавших, на данный момент оно составляет около 150 человек», - сказали в пресс-службе.
Полицейские проводят работу по установлению мест падения обломков космического тела. Полицейские опрашивают и документируют показания свидетелей происшествия, передает ИТАР-ТАСС.
Как сообщает «Росбалт», к работам по мониторингу ситуации и ликвидации последствий метеоритного дождя в Челябинской области привлечены более 20 тыс. человек и три воздушных судна. Проводится воздушная разведка. Дополнительная авиация приведена в режим повышенной готовности
«Дни.Ру» пишет, что в основном у пострадавших жителей порезы от разбившихся стекол. Тяжелых травм никто не получил. Агентство со ссылкой на спецслужбы сообщает, что еще два обломка могут упасть на землю.
Ранее МВД сообщило об обрушении крыши цинкового завода в Челябинской области из-за волны, вызванной падением метеорита.
По предварительной оценке, над территорией Уральского федерального округа произошло разрушение метеорита, который частично сгорел в нижних слоях атмосферы. По данным МВД, метеорит упал в 80 км от Сатки. При этом во многих домах этого города, а также в Челябинске, выбиты стекла. Само небесное тело уже обнаружено.