41-բրիտանացի զբոսաշրջիկ Պիտեր Մեյնը հրաշքով ողջ է մնացել Ալիկանտե նահանգի Բենիդորմ շրջանում իսպանական ավանդական փառատոնի ժամանակ ցուլի հարձակումից հետո: Բրիտանացին հայտնվել է ցուլի կոտոշների վրա` քաղաքի փողոցներում հատուկ արգելապատնեշներով փակ հատվածներում անցկացվող ցլավազքի ժամանակ:
«Հայրս պարզապես լուսանկարվելու համար դիրքավորվել էր, նա ցուլին չի նկատել, սակայն վերջինս անսպասելի հարձակվել է», - պատմել է տուժածի դուստր Հաննան:
Ցուլը Մեյնին օդ է հանել,  այնուհետեւ սկսել պոզահարել գետնին տապալված տղամարդուն: Վազքի մի քանի մասնակիցներ փորձել են  շեղել ցուլի ուշադրությունը եւ նույնիսկ կենդանու պոչից են քաշել:  Պիտերին հաջողվել է փրկել, երբ ցուլը նրան սեղմել է մետաղական արգելապատնեշին, որի արանքներից ականատեսները զոհին  տարել են անվտանգ վայր:  Պիտերին 150 կար են դրել, հայտնում է Life News-ը:
Չնայած որ Պիտերը ցուլի հարձակմանը ենթարկվել է օգոստոսի 6-ին, իսպանացի բժիշկները մինչ օրս նրան թույլ չեն տալիս լքել հիվանդանոցը եւ նրա դուրս գրելու վերաբերյալ կանխատեսումներ չեն անում:

41-летний британский турист Питер Мэйн чудом выжил после нападения быка во время традиционного испанского фестиваля в районе Бенидорм в провинции Аликанте. Работник лондонского метрополитена попал на рога к разозленному животному во время бега быков по специально отгороженным коридорам на улицах города.
«Отец просто позировал для фотографии, он думал, что быка нет рядом, но тот неожиданно бросился прямо на него», - рассказала дочь пострадавшего Ханна.
Бык подбросил Мэйна в воздух, а затем принялся наносить удары рогами по упавшему на землю человеку. Несколько участников забега безуспешно пытались отвлечь его внимание и даже тянули зверя за хвост. Питера удалось спасти, когда бык прижал его к металлическому заграждению, через отверстия которого очевидцы втащили его в безопасное место. Лишь по счастливой случайности у Питера не были задеты внутренние органы и артерии. Ему наложили 150 швов, сообщает Life News.
Несмотря на то, что Питер пережил атаку быка еще 6 августа, испанские врачи до сих пор не позволяют ему покинуть клинику и не делают прогнозов о его выписке.