WikiLeaks սկանդալային ռեսուրսի հիմնադիր Ջուլիան Ասսանժը, ով բնակվում է Լոնդոնում Էկվադորի դեսպանատանը եւ պատրաստվում է մասնակցել Ավստրալիայի Սենատի ընտրություններին, նկարահանվել է նախընտրական տեսահոլովակում՝ երգելով Ջոն Ֆերնհեմի You`re The Voice երգը:
Այդ տեսահոլովակում աշխարհի ամենահայտնի քաղաքական փախստականը ռեփ է կարդում՝ նմանակելով 1980-ականների ավստրալացի երգիչ Ջոն Ֆերնհեմին: Նկարահանումները տեղի են ունեցել հենց Էկվադորի դեսպանատանը, որը ավելի քան մեկ տարի առաջ Ասսանժին քաղաքական ապաստան էր տրամադրել, փոխանցում է «Vesti.Ru»-ն՝ վկայակոչելով Sky News-ը:
Հիշեցնենք, որ Սենատի ընտրությունները, որոնց մասնակցելու է WikiLeaks-ի 41-ամյա հիմնադիրը, անցկացվելու են սեպտեմբերի 7-ին:

В мире, политика, люди, видео
Основатель скандального ресурса WikiLeaks Джулиан Ассанж, живущий в лондонском посольстве Эквадора и баллотирующийся в Сенат Австралии, снялся в предвыборном клипе, перепев песню You`re The Voice Джона Фарнхэма.
В этом видео один из самых известных политических беженцев в мире читает рэп, пародирует известного австралийского певца 1980-х годов Джона Фарнхэма, меняет свою обычную прическу на комичный «маллет», носит забавную одежду. Съемки клипа происходили прямо в лондонском посольстве Эквадора, которое больше года назад предоставило Ассанжу политическое убежище, сообщает «Вести.Ру» http://www.vesti.ru со ссылкой на Sky News.
Изменив текст оригинальной песни You`re The Voice, Ассанж поет: «Мы можем перевернуть страницы истории и написать на них все, что захотим. Открытость информации пойдет нам на пользу, мы станем сильней».