Դուբայում միջազգային International Motor Show ցուցահանդեսի անցկացման ժամանակ առաջին անգամ կազմակերպվել է ավտոմեքենաների շքերթ: Կազմակերպիչների գնահատմամբ՝ շքերթին մասնակցած մեքենաների ընդհանուր արժեքը կազմել է 136 միլիոն դոլար:
Քաղաքի փողոցներվ անցել են մոտ 500 ավտոմեքենաներ: Շքերթը գլխավորել է շքեղ ոստիկանական ավտոմեքենան:
Dubai International Motor Show միջազգային ցուցահանդեսին ընդհանուր առմամբ ներկայացվել են ավելի քան 600 ավտոմեքենա: Ավանդաբար խոշորագույն արտադրողները ներկայացնում են օրիգինալ ու շքեղ ավտոմեքենաներ, որոնք կարող են բավարարել Պարսից ծոցի երկրներից հարուստ հաճախորդների ճաշակը:
ԱԷՄ-ից երեք եղբայրներ ներկայացրել են իրենց նախագիծը՝ Devel Sixteen մակնիշի ավտոմեքենան, որն ամենաարագն է աշխարհում: Արտադրողները վստահեցնում են, որ այս մեքենան կարող է զարգացնել ժամում 560 կմ արագություն: Ընդ որում 100 կմ/ժ արագությունը նա զարգացնում է 1,6 վայրկյանում: Շարժիչի հզորությունը կազմում է 5000 ձիաուժ: Ավտոմեքենան ամբողջությամբ արտադրվում է Դուբայում, միայն շարժիչն է հավաքվում ԱՄՆ-ում: Գինը կազմում է 1,5 միիոն ամերիկյան դոլար: Արտադրողները խոստովանում են, տարեկան շուկա կարող են դուրս հանել վեցից ոչ ավել ավտոմեքենա, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Տեղի բնակչության հետաքրքրությունն է հարուցել կորեական KIA-ի մոդելներից մեկը. այն պատված է նյութով, ինչը դժվարությամբ է տարբերվում սովորական մաշկից:

Парад автомобилей впервые за время проведения международной выставки International Motor Show устроили в Дубае. По оценкам организаторов, общая стоимость машин, участвовавших в параде, составила $136 миллионов долларов.
По улице города проехали порядка 500 автовладельцев. Возглавили парад роскошные полицейские авто.
Всего на международной выставке Dubai International Motor Show представили более 600 автомобилей. Традиционно крупнейшие мировые производители выставляют оригинальные и роскошные авто, способные удовлетворить вкусы состоятельных клиентов из стран Персидского залива.
Три брата из ОАЭ представили свой первый проект - самый быстрый автомобиль в мире под маркой Devel Sixteen. Производители утверждают, что это авто может развивать скорость до 560 километров в час. При этом до 100 километров час это авто разгоняется всего за 1,6 секунды. Мощность двигателя составляет 5000 лошадиных сил. Автомобиль полностью производится в Дубае, только двигатель собирается в США. Цена составит полтора миллиона долларов США. Производители признают, что максимум в год смогут поставлять на рынки не более шести авто, передает РИА Новости.
Немалый интерес у местного населения вызвала и одна из моделей корейского производителя KIA, корпус которой покрыт материалом, с трудом отличимым от натуральной кожи.