Վազքից ու սյունը բարձրանալուց հոգնած արջն ավլի լավ բան չի մտածել, քան ննջել էլեկտրասյան վրա Կանադայի Սասքաչեւան շրջանի Շելբրուք քաղաքում:
Սյան վրա բարձրանալ արջը որոշել է շներից ազատվելու համար, որոնք իրեն էին հետապնդում: Սյան վրա բարձրանալիս ծուռթաթը բարոյապես ու ֆիզիկապես այնքան է հոգնել, որ որոշել է ննջել: Իրեն զգալով անվտանգության մեջ՝ նա ակնթարթորեն քնել է: Երկար հանգստանալ արջին թույլ չեն տվել: Դեպքի վայր են հասել քաղաքի էլեկտրամատակարարման համար պատասխանատու ընկերության աշխատակիցները, որոնք պատրաստվել են իջեցնել կենդանուն, հաղորդում է «Mail Online»-ը:
Բարեբախտաբար, այն պահին, երբ աշխատակիցները պատրաստվել են կրակել, արջն արթնացել է եւ որոշել ինքնուրույն ցած իջնել:
«Արջն ամենավերեւում էր, այն ժամանակ, երբ մեր խումբը դեպքի վայր է հասել: Ամենայն հավանականությամբ, տեղը հարմար էր եւ որոշել էր մի փոքր ննջել»,- ասել է աշխատակիցներից մեկը:
Բարեբախտաբար արջն ինքնուրույն է իջել, չի վնասել էլեկտրասյանն ամրացված լարերը, հաղորդում է «FedPost.ru»-ը

Сонный медведь, утомленный пробежкой и лазаньем по столбу, не придумал ничего лучше, кроме как вздремнуть на вершине опоры ЛЭП у города Шеллбрук в Саскачеван, Канада.
Вскарабкаться на столб медведь решил для того, чтобы отделаться от своры собак, увязавшейся за ним. Взобравшись на верх столба, косолапый, по всей видимости, изрядно устал, и, желая отдохнуть физически и морально, решил вздремнуть. Чувствуя себя в абсолютной безопасности, он свернулся калачиком и практически моментально уснул. Впрочем, долго отдыхать медведю не дали. Вскоре к месту событий прибыли сотрудники компании, отвечающей за электроснабжение города, которые готовились снять животное со столба, пока оно не оставило город без электричества, сообщает Mail Online.
К счастью, в тот момент, когда сотрудники компании уже приготовились стрелять, медведь проснулся и после недолгих раздумываний решил спуститься вниз самостоятельно.
«Медведь уже был на самом верху, в то время как наша команда прибыла на место. По всей видимости, он удобно устроился и решил немного вздремнуть»,- сказал один из сотрудников.
К счастью для медведя ему удалось спуститься вниз, не задев находящиеся под напряжением провода ЛЭП, передает FedPost.ru.