Սնանկացած «Արմավիա» ընկերության օդաչուները սպասում են իրենց աշխատավարձի պարտքերի վճարմանը, իսկ ընկերության նախկին սեփականատերն ապրում է միլիարդատիրոջ պես: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 16-ին, խորհրդարանում հայտարարել է ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Այդ մարդը (Միխայիլ Բաղդասարով-խմբ) ամեն մարդուց գրպանել է 10 հազար դրամ: Նա տարիներով օդից փող է շինել (խոսքն օդային սահմանը հատելու համար նախատեսված հարկն է, որը առաել հայտնի է «օդի հարկ» անվանումով-խմբ): Հիմա նրա ընկերությունը սնանկացել է, բայց նա ապրում է բոլորովին ոչ սնանկացած մարդու վիճակում»,-ասել է Զոհրաբյանը:
Ի պատասխան Էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը հայտարարել է, որ իր լիազորությունների մեջ չի մտնում այս կամ այն գործարարի անձնական ունեցվածքին հետեւելը: «Իսկ Ձեր նշած խնդիրը լուծվում է հանրապետության օրենսդրության համաձայն»,-վստահեցրել է նախարարը:

Летчики обанкротившейся авиакомпании «Армавиа» ждут выплаты долгов по зарплате, а ее бывший владелец живет как миллиардер. Об этом заявила в парламенте 16 июня глава фракции партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«Этот человек (Михаил Багдасаров – ред.) клал в карман по 10 тысяч драмов с человека. Он годами делал деньги из воздуха (речь идет о пошлине за пересечение воздушной границы, известной в обиходе как «налог на воздух» – ред.). Теперь его компания обанкротилась, но он живет совсем не как банкрот», – отметила Зограбян.
В ответ министр экономики Карен Чшмаритян заявил, что следить за личным достатком того или иного предпринимателя  в его обязанности не входит. «А проблема, указанная Вами, решается в рамках законодательства республики», - заверил он.