Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիին հասցված վնասը կարող է կազմել ավելի քան 100 մլն լարի (45 մլն դոլար)։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրաքլի Ղարիբաշվիլին։
«Պատկերն ամեն օր փոխվում է, եւ վնասի չափը ենթադրաբար կհասնի 100 մլն լարիի։ Վնասը բավական մեծ է, եւ մենք ակտիվորեն աշխատում ենք դոնորների հետ»,- հայտարարել է Ղարիբաշվիլին։
Հունիսի 16-ի դրությամբ Վրաստանի իշխանությունները պաշտոնապես հայտարարել էին 15 զոհի մասին։ Այնուհետեւ մամուլում հրապարակումներ հայտնվեցին եւս 2 զոհի մասին։ Ենթադրաբար անհետ կորած է համարվում 5 մարդ։
Թբիլիսիում եղանակի վատթարացում է սպասվում, ուստի մարդկանց տարհանում են Վերե կիրճից, որտեղ մաքրման աշխատանքներ էին իրականացնում ոչ միայն պաշտոնական կառույցները, այլեւ կամավորները։

Ущерб, нанесенный наводнением в Тбилиси, может составить более 100 миллионов лари (примерно $45 миллионов). Об этом заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили.
«Картина меняется каждый день и сумма ущерба предположительно, достигнет 100 миллионов лари. Ущерб довольно солидный, и мы активно работаем с донорами и надеемся, что они помогут нам в урегулировании этой проблемы», — заявил Гарибашвили журналистам.
Днем 16 июня глава действующего при правительстве Совета безопасности и управления кризисами Миндия Джанелидзе заявил, что официально погибшими числятся 15 человек. Затем от СМИ и спасателей поступили сообщения об обнаружении еще двух погибших. Пропавшими без вести остаются, предположительно, 5 человек.
Позже власти объявили эвакуацию жителей и спасателей из ущелья Вере и с территории зоопарка в центре города из-за риска начала нового сильного ливня.