Մոսկվայում եղանակն օրական տեղումների նոր ռեկորդ է սահմանել: Ռուսաստանի մայրաքաղաքի օդերեւութաբանական ծառայության տվյալներով, հունիսի 20-ին քաղաքում գրեթե 32 մմ տեղումներ են գրանցվել: Այդպիսով, գերազանցվել է 1933 թվականի ռեկորդը՝ 23 մմ-ը:
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, հունիսի 21-ին այս տվյալները կարող են աճել: Ամսվա սկզբից քաղաքում 92 մմ տեղումներ են գրանցվել. ամսական նորմայից 120%-ով ավելի:
Անձրեւների նման ռեկորդ Մոսկվայում սահմանվել է նաեւ մայիսի 15-ին եւ 16-ին:
Կուրսկում մեկ օրվա ընթացքում գրեթե ամսական նորմայի չափով տեղումներ են գրանցվել, ողողվել են քաղաքի կենտրոնի երկու ճանապարհների ցածրադիր հատվածները:

Погода в Москве установила новый суточный рекорд по осадкам. По данным Метеобюро Москвы, 20 июня в городе выпало почти 32 миллиметра осадков. Таким образом, обновлен рекорд 1933 года — 23 миллиметра.
Синоптики скорректировали и показатели по осадкам, выпавшим минувшей ночью. На станции ВДНХ зафиксировано девять миллиметров. В течение воскресения, 21 июня, данные могут еще вырасти. С начала месяца в городе выпало 92 миллиметра осадков — чуть более 120 процентов месячной нормы (75 миллиметров дождя).
Аналогичные дождевые рекорды в Москве были обновлены 15 и 16 мая, передает ТАСС.
В Курске, как сообщает агентство, за сутки выпала почти месячная норма осадков, затоплены низинные участки двух дорог в центре города. Автомобили на данном участке оказались под водой по окна.